Klasa III Katecheza nr 57

Klasa III Katecheza w katechizmie nr 57

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia

  1. Co to jest rachunek sumienia? żal za grzechy?, mocne postanowienie poprawy?, szczera spowiedź?, zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu? Który warunek dobrej spowiedzi można opuścić? Żadnego!
  2. Dzisiaj na katechezie będziemy uczyli się o tym kim jest Pan Jezus i Maryja. Jezus jest Synem Bożym, który zstąpił z nieba na ziemię, aby zbawić ludzi. Uczynił to poprzez nauczanie ludzi o Bogu i Królestwie Bożym, poprzez czynienie różnych cudów, a przede wszystkim przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie.
  3. Maryja – jest Mamą Jezusa. Ma wielki udział w naszym zbawieniu. Pan Bóg wybrał ją na mamę swojego Syna i dlatego jako jedyna z ludzi nie miała grzechu pierworodnego dlatego jest Niepokalanie Poczęta. Nie miała też ani jednego innego grzechu.
  4. Maryja pomagała Jezusowi w zbawieniu ludzi. Urodziła Go w Betlejem, wychowywała, chroniła przed nieszczęściami, wspierała Go gdy nauczał ludzi – poprosiła, żeby przemienił wodę w wino. Była przy nim gdy szedł Drogą Krzyżową, czuwała gdy umierał na krzyżu, pochowała Go w grobie.
  5. Dzisiaj Maryja opiekuje się nami ludźmi. Prosi Jezusa, aby czynił cuda dla chorych dzieci i dorosłych, broni przed chorobami i innymi nieszczęściami. Dlatego często Ją prosimy w różnych sprawach i do Niej się modlimy odmawiając Pod Twoją obronę, Zdrowaś Maryjo, a zwłaszcza Różaniec. Pamiętaj by codziennie modlić się do Jezusa i Maryi.

Praca domowa dla dziecka:

  1. Proszę swoimi słowami nauczyć się odpowiedzi na pytania z Małego Katechizmu numery od 31 do 37.
  2. Proszę uzupełnić ćwiczenia (str. 201-203).
  3. Przypominam:

Próbna spowiedź w kościele klasa III a w sobotę o 9.30, klasa III b o 10.30. Wszyscy przynieście modlitewniki.

Please publish modules in offcanvas position.