Klasa III Katecheza nr 59

Klasa III Katecheza w katechizmie nr 59

Katecheza powtórzeniowa

Bóg przychodzi do mnie – Boże Narodzenie

1. Co to jest adwent? Kto przygotowywał ludzi na przyjście Zbawiciela? Co robimy w adwencie, żeby się przygotować na przyjście Zbawiciela? Jakie można i powinno się zrobić dobre postanowienia w adwencie? Jakie zrobiłeś sobie postanowienie? Na Kogo teraz czekasz?
  2. Dzisiaj na katechezie będziemy uczyli się o tym, że Pan Jezus przyszedł na ziemię aby zbawić wszystkich ludzi. Archanioł Gabriel w czasie zwiastowania zapytała Maryję czy zgodzi się zostać mamą Jezusa. Maryja zgodziła się i dlatego za sprawą Ducha Świętego poczęła Syna Bożego. Po 9 miesiącach urodziła go w Betlejem. Aniołowie ogłosili tą radosną wiadomość pastuszkom, którzy przyszli oddać mu pokłon. Ze Wschodu do Jezusa przybyli Trzej Królowie. Ofiarowali mu złoto jako królowi, kadzidło jako Bogu, a mirrę jako człowiekowi.
  3. Co roku przeżywamy Boże Narodzenie. Cieszymy się z przyjścia na ziemię Pana Jezusa. Gromadzimy się wszyscy w domu na Wigilię, idziemy do kościoła na Pasterkę, śpiewamy kolędy, a przede wszystkim spowiadamy się i często przyjmujemy Komunię św. – bo wtedy dzieje się w naszym sercu Boże Narodzenie.
  4. Już za kilka dni będzie Boże Narodzenie w waszych serduszkach. Najpierw będzie pierwsza spowiedź św. Pamiętajcie, by powiedzieć Jezusowie swoje grzechy i koniecznie trzeba rodziców przeprosić przed przyjściem do spowiedzi. W niedzielę będzie najpiękniejszy dzień w waszym życiu – Pan Jezus w Komunii św. przyjdzie do waszych serduszek. Przyjmijcie Go z radością.

Praca domowa dla dziecka:

1. Proszę przeczytać skrócony rachunek sumienia z Małego Katechizmu na str. 35.
  2. Proszę uzupełnić ćwiczenia (str. 206-208).

I spowiedź w kościele dla klasa III a w sobotę o 9.30,

dla klasy III b o 11.00. Wszyscy przynieście modlitewniki.

Przeproście Rodziców w domu i bardzo mocno ich ukochajcie.