Katecheza nr 60

Klasa III Katecheza w katechizmie nr 60

Katecheza powtórzeniowa

Ofiarowanie Pańskie – święto Matki Bożej Gromnicznej

  1. W niedzielę po raz pierwszy przyjęliście Pana Jezusa w Komunii św. Co trzeba zrobić przed przyjęciem Komunii św. i co po przyjęciu Komunii św.? Jak ktoś zapomniał powiedzieć jakiegoś grzechu co powinien zrobić na następnej spowiedzi?
  2. Dzisiaj na katechezie „Ofiarowanie Pańskie – święto Matki Bożej Gromnicznejbędziemy się uczyli się o tym, Maryja i Józef przynieśli Jezusa do świątyni i tam objawił się staruszkowi Symeonowi i prorokini Annie. Oboje się bardzo ucieszyli, że przed swoją śmiercią zobaczyli Pana Jezusa. Jezus został nazwany przez Symeona światłem, które oświeca serca wszystkich ludzi. Na pamiątkę tego wydarzenia obchodzimy 2 lutego święto Matki Bożej Gromnicznej. Przychodzimy do kościoła ze świecą, która się nazywa gromnicą. Kapłan ją poświęca, zanosimy ją do domu i gdy zbliża się burza – wstawimy w okno, żeby gromnica chroniła go od uderzenia piorunem. Gdy ktoś umiera podajemy mu gromnicę, żeby nie bał się śmierci i odszedł do nieba gdzie czeka na niego Pan Jezus. Przeczytaj o tym na stronie 209.
  3. Pan Jezusa jest już w waszych serduszkach. Gdyby ktoś zrobił grzech ciężki – nie może z innymi dziećmi iść do Komunii św. Musi się wyspowiadać. Bardzo pilnujcie się, żeby jak najdłużej nie uczynić żadnego grzechu ciężkiego.
  4. Praca domowa dla dziecka:
  5. Otrzymacie nową formułę spowiedzi św. trzeba będzie się jej nauczyć na pamięć. Jest bardzo łatwa.
  6. Proszę uzupełnić ćwiczenia str. 209-211.

Please publish modules in offcanvas position.