Klasa IV Katecheza nr 55

Z radością przyjmuję zaproszenie Jezusa na niedzielną Mszę św.

1. Do czego Bóg powołał Maryję? Czym Maryja wyróżniała się z pośród wszystkich ludzi? Kim Maryja jest dla ludzi? Kim Maryja jest dla Ciebie? Śpiewałeś/ śpiewałaś w maju chociaż jeden raz litanię do Matki Bożej? Uczyń to wiele razy!
  2. Dzisiaj w ramach katechezy: „Z radością przyjmuję zaproszenie Jezusa na niedzielną Mszę św.” będziemy się uczyć o tym, że Jezus zaprasza nas wszystkich i czeka na nas w kościele codziennie, a szczególnie w niedzielę na Eucharystii.
  3. Pan Bóg przez 6 dni stwarzał cały świat, a w 7 dniu odpoczywał. Siódmy dzień nazywamy niedzielą. Dał nam tym samym piękny przykład. Trzeba pracować, uczyć się cały tydzień, a w niedzielę trzeba odpoczywać.

Pan Jezus został zabity na krzyżu, ale po trzech dniach zmartwychwstał. Zmartwychwstanie to jest Jego najważniejszy cud. Na pamiątkę zmartwychwstania obchodzimy niedzielę. Niedziele należy poświęcić Panu Bogu na modlitwę i na odpoczynek, zwłaszcza w gronie rodzinnym.

1. Jak świętować w niedzielę? Przeczytaj tekst z Ewangelii św. Łukasza ze str. 177. Co zrobił gospodarz, który zaprosił na ucztę a ludzie nie przyszli i go obrazili? Co zrobi Pan Bóg z tym, którzy lekceważą Go i nie przychodzą na Msze św. w niedziele i w święta obowiązkowe?
  2. Proszę swoimi słowami nauczyć się odpowiedzi na pytania z katechizmu bierzmowanych: 48 i 49.

Praca domowa:

1. Wpisz do zeszytu temat oraz III Przykazanie Boże i I przykazanie kościelne.
  2. Przyjdź do kościoła lub pod kapliczkę na nabożeństwo majowe.