Katecheza powtórzeniowa o Najświętszym Sakramencie

Klasa IV Katecheza powtórzeniowa

Katecheza powtórzeniowa o Najświętszym Sakramencie

 

  1. Jaka powinna być twoja modlitwa? Przypomnij sobie, zapamiętaj i staraj się codziennie pobożnie modlić.
  2. Dzisiaj w ramach katechezy powtórzeniowej o Najświętszym Sakramencie będziemy się uczyć o tym, że Najśw. Sakrament to prawdziwe Ciało i prawdziwa Krew Pana Jezusa.
  3. W Starym Testamencie Izraelici składali Panu Bogu ofiary ze zwierząt, z płodów ziemi, aby Boga przeprosić za swoje grzechy, aby oddać Mu cześć i podziękować za opiekę. Przypomnij sobie z Pisma św. ofiarę Kaina i Abla oraz ofiarę Abrahama. Były to ofiary nie doskonałe bo za grzechy ludzi cierpiały - zwierzęta zabijane w ofierze.
  4. Pan Jezus postanowił sam siebie złożyć Bogu Ojcu w ofierze przebłagalnej za grzechy ludzi. Uczynił to w następujący sposób. Najpierw rozmnożył chleb i ryby, żeby nakarmić głodnych ludzi na pustyni. Uczynił to wielokrotnie, żeby wielu ludzi zobaczyło na własne oczy co Jezus uczynił - 5 chlebami nakarmił 5000! samych mężczyzn nie licząc kobiet i dzieci! Nikt z ludzi nigdy czegoś podobnego nie dokonał i nie dokona! Jezus chciał żeby ludzie osobiście przekonali się i spożyli chleb i ryby przez Niego rozmnożone. Zapowiedział wtedy, że da ludziom chleb, który da im życie wieczne tym chlebem jest Najświętszy Sakrament.

Praca domowa:

  1. W środę, koniecznie z racji I piątku koniecznie trzeba się wyspowiadać i przyjąć Komunię św.
  2. Wpisz do zeszytu temat oraz odpowiedzi na pytanie nr 151 z katechizmu bierzmowanych. Naucz się swoimi słowami opowiadać o tym wydarzeniu.

Please publish modules in offcanvas position.