Katecheza nr 58 c powtórzeniowa

Klasa IV Katecheza powtórzeniowa

Katecheza powtórzeniowa o Bożym Ciele

1. Co to jest Konsekracja? Jakimi słowami dokonuje się Cud Przeistoczenia? Jakie można i trzeba składać dary ofiarne Jezusowi na Mszy św.
  2. Dzisiaj w ramach katechezy powtórzeniowej o „Bożym Ciele” będziemy się uczyć o tym, w jaki sposób trzeba oddawać część Jezusowi obecnemu w Najśw. Sakramencie.
  3. Co zrobili apostołowie na górze Tabor, gdy Jezus się przemienił? Co zrobił Tomasz, gdy Jezus ukazał mu się po zmartwychwstaniu i pokazał przebite ręce, nogi i bok? Przypomnij sobie z Ewangelii, jeśli nie pamiętasz poszukaj w Ewangelii.
  4. Co powinieneś/powinnaś uczynić, gdy jest Konsekracja? Jak powinnaś przyjmować Komunię św.? Co to jest adoracja Najśw. Sakramentu i na czym polega? Dlaczego siedzenie w czasie Mszy św. pod płotem przy kościele i rozmawianie jest grzechem? Dlaczego po takim zachowaniu nie wolno iść do Komunii św.?
  5. Naucz się na pamięć 2 zwrotek pieśni: „Bądźże pozdrowiona Hostio”.

Praca domowa:

1. Wpisz do zeszytu temat oraz odpowiedzi na pytanie nr 4.
  2. Koniecznie w Boże Ciało przyjdź na Mszę św. i przyjmij Komunię św.