Klasa V Katecheza nr 51

Żyję Ewangelią we wspólnocie rodzinnej, kościelnej, szkolnej i narodowej.

1. Dlaczego Julka przez wiele lat nie była szczęśliwa. Co to są domy dziecka? Dlaczego Julka była bardzo szczęśliwa gdy przekazała swoje rzeczy do domu dziecka? Co zrobiłeś/zrobiłaś, w ostatnim czasie aby być szczęśliwym? Dziś też uczyń coś dobrego.
  2. Dzisiaj na katechezie „Żyję Ewangelią we wspólnocie rodzinnej, kościelnej, szkolnej i narodowej”, będziemy się uczyć o tym, jakimi zasadami powinniśmy jako chrześcijanie kierować się w rodzinie, kościele, szkole i w naszym kraju.
  3. Obchodzimy 100 lecie urodzin Jana Pawła II – czym On kierował się w życiu? Co dzięki swoim zasadom opartym na Ewangelii św. Jan Paweł II uczynił dla świata, dla Polski i dla Kościoła? Porozmawiaj o tym z rodzicami i rodzeństwem.
  4. Przeczytaj teksty w kółeczkach na str. 172.

Praca domowa:

1. Przepisz do zeszytu temat. Z tekstu Zapamiętaj wybierz 4 pomysły: „Ludzie dziś mówią” - „Jezus mówi” i zapisz w zeszycie w formie tabeli.
  2. Przyjdź na nabożeństwo majowe do kościoła lub pod kapliczkę.