Kościół — mieszkanie Boga i dom modlitwy ludzi

„Jak miły przybytek Twój, Panie Zastępów! Nawet wróbel dom sobie znajduje I jaskółka gniazdo, gdzie złoży swe pisklęta: Ołtarze Twoje, Panie Zastępów!

Błogosławieni, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie, Nieustannie Cię wysławiają”.(Psalm 83)

Jezus przebywa w niebie u Ojca i na ziemi wśród ludzi. Mieszka On w pięknym Domu, który nazywamy kościołem. Nad tym Bożym Domem widać zawsze już z daleka wysoką wieżę, zakończoną krzyżem.

Przy wejściu do kościoła jest naczynie z wodą święconą. Wchodząc tam, maczamy w niej palce i żegnamy się.

W głębi kościoła widać ołtarz, a nad nim lub obok pali się kolorowa lampka. Jej płomień przypomina, że przebywa tu Pan Jezus. Klękamy więc w mil­czeniu i modlimy się:

Niech będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze i na wieki wieków. Amen.

W kościele zachowujemy się poważnie, bo jesteśmy blisko Boga.

Pokoloruj kolejny obrazek w katechizmie.