Ks. mgr lic. Robert Osak

Ks. mgr lic. Robert Osak jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk Bp. Ordynariusza Wiktora Skworca, w katedrze tarnowskiej dnia 26 maja 2007 r. Magisterium z teologii uzyskał w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie na podstawie pracy: „Wychowanie dzieci do 6 roku życia w rodzinie na podstawie badań prowadzonych w parafii pw. Antoniego Padewskiego w Nagoszynie”.

Po roku pracy duszpasterskiej w parafii pw. św. Marcina biskupa w Mogilnie, podjął studia licencjackie na Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie, Sekcja w Tarnowie. Studia te ukończył 24 czerwca 2011 r. Pracował w parafii Rajbrot pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jako wikariusz skąd przybył do Radgoszczy.

W parafii zajmuje się przygotowywaniem liturgii, katechizuje w szkole i przedszkolu. Sprawuje opiekę nad aspirantami, ministrantami, grupą młodzieżową oraz Akcją Katolicką. Odpowiedzialny jest za przygotowanie dzieci do I Komunii świętej i młodzieży do egzaminu do bierzmowania.

Dnia 25 sierpnia został przeniesiony do parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Pilźnie.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Kancelaria czynna:

• poniedziałek 8.00 - 9.00
  • środa 16.00 - 16.50
  • piątek 8.00 - 9.00
  • sobota 8.00 - 9.00

Kancelaria jest nieczynna w I środę i w I piątek miesiąca z powodu spowiedzi św. i wyjazdu do chorych.

Bardzo prosimy - ze względu na naukę w szkole oraz inne zajęcia duszpasterskie o załatwianie spraw kancelaryjnych w godzinach jej otwarcia. Dziękujemy.
W niedziele i w święta kancelaria jest nieczynna.
Narzeczeni przyjmowani są po uprzednim uzgodnieniu.