ks. mgr Dominik Furgał

Dominik_FurgalPrzyszedł na świat 21 kwietnia 1982 r., jako najstarszy syn, Alicji i Stanisława Furgał. Dzieciństwo i młodość spędził w rodzinnych Jaźwinach. Tu rozpoczął szkołę podstawową (klasy 1-4), a ukończył w Czarnej (klasy 5-8). Edukację kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Po złożeniu egzaminu maturalnego wstąpił do seminarium duchownego w Tarnowie. Jego uwieńczeniem było magisterium z teologii na podstawie pracy magisterskiej Cielesny aspekt zmartwychwstania umarłych w świetle polskojęzycznych publikacji teologicznych (1992-2002).

Święcenia kapłańskie otrzymał, z rąk bpa ordynariusza Wiktora Skworca, 26 maja 2007 r. w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Na pierwszą placówkę skierowano go do parafii pw. św. Kazimierza w Radgoszczy. Pod jego opieką, jako wikariusza, pozostają: liturgia i jej oprawa (dekoracje, misteria), katecheza w szkole i przedszkolu oraz grupy parafialne (aspiranci, ministranci, grupa młodzieżowa oraz Akcja Katolicka). Ponadto odpowiedzialny jest za przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej oraz młodzieży do egzaminu do bierzmowania. Pracował w parafii w latach 2007-2010.

W sierpniu 2010 r. został przeniesiony na wikariat do sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie, gdzie pracował w latach 2010-2013. Aktualnie jest wikariuszem w parafii pw. św. Heleny Węgierskiej w Starym Sączu.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Kancelaria czynna:

• poniedziałek 8.00 - 9.00
  • środa 16.00 - 16.50
  • piątek 8.00 - 9.00
  • sobota 8.00 - 9.00

Kancelaria jest nieczynna w I środę i w I piątek miesiąca z powodu spowiedzi św. i wyjazdu do chorych.

Bardzo prosimy - ze względu na naukę w szkole oraz inne zajęcia duszpasterskie o załatwianie spraw kancelaryjnych w godzinach jej otwarcia. Dziękujemy.
W niedziele i w święta kancelaria jest nieczynna.
Narzeczeni przyjmowani są po uprzednim uzgodnieniu.