Ks. mgr Rafał Żelazny

zelaznyUrodził sie 9 listopada 1983 r. Jest synem Stanisława i Izabeli. Zamieszkały w Baryczkowie.
Do Szkoły Podstawowej uczęszczał w Uściu Solnym w latach 1990-1998.
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Teologię studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Studia ukończył magisterium z teologii moralnej na podstawie pracy: „Udział w życiu Kościoła osób żyjących w związkach niesakramentalnych”.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk bpa Wiktora Skworca dnia 29 maja 2010 roku. W parafii św. Kazimierza w Radgoszczy - katechizuje w przedszkolu, szkole podstawowej i w gimnazjum. Przygotowuje dzieci klas II do I Komunii św. i młodzież gimnazjalną klas II do egzaminu z bierzmowania. Opiekuje się kandydatami na ministrantów i ministrantami. Przygotowuje wraz z młodzieżą dekoracje w kościele. Jest asystentem Parafialnego Odziału Akcji Katolickiej.

Pracował w parafii w latach 2010-2013.

Aktualnie jest wikariuszem w sanktuarium Matki Bożej Wniebowziętej w Przeczycy.

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Kancelaria czynna:

• poniedziałek 8.00 - 9.00
  • środa 16.00 - 16.50
  • piątek 8.00 - 9.00
  • sobota 8.00 - 9.00

Kancelaria jest nieczynna w I środę i w I piątek miesiąca z powodu spowiedzi św. i wyjazdu do chorych.

Bardzo prosimy - ze względu na naukę w szkole oraz inne zajęcia duszpasterskie o załatwianie spraw kancelaryjnych w godzinach jej otwarcia. Dziękujemy.
W niedziele i w święta kancelaria jest nieczynna.
Narzeczeni przyjmowani są po uprzednim uzgodnieniu.