Pogrzeb katolicki

pogrzebPogrzeb chrześcijański nie udziela zmarłemu ani sakramentu, ani sakramentaliów; zmarły znajduje się już poza porządkiem "ekonomii" sakramentalnej. Pogrzeb jest jednak obrzędem liturgicznym Kościoła. Posługa Kościoła powinna jasno wyrażać rzeczywistą łączność ze zmarłym, a także ożywiać uczestnictwo zgromadzonej wspólnoty w obrzędach i głosić jej życie wieczne

(KKK 1684).

Ponieważ Ks. Proboszcz i Ks. Wikariusz katechizują w szkole, dlatego prosimy, by godziny pogrzebu ustalić wcześniej w kancelarii parafialnej przynosząc akt zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego, a dopiero później załatwiać formalności w Zakładzie Pogrzebowym.

Jeżeli z jakiegoś ważnego powodu pogrzeb parafianina odbędzie się poza naszą parafią - rodzina zmarłego powinna zgłosić się z prośbą do Ks. Proboszcz o pisemną zgodę - pozwolenie na pogrzeb w innej parafii.

Podobnie, gdy ktoś z poza naszej parafii prosi o ostatnią posługę w naszej parafii prosimy o przedstawienie pisemnej zgody Ks. Proboszcza z parafii, w której zmarły mieszkał.

"Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł żyć będzie" (J 11, 25).

Parafia pod wezwaniem
św. Kazimierza Królewicza

33-207 Radgoszcz,
ulica Pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Kancelaia czynna w:

• poniedziałek 8.00 - 9.00.
  • środa 16.00 - 16.50.
  • piątek 8.00 - 9.00.
  • sobota 8.00 - 9.00.

Kancelaria jest nieczynna w I środę i w I piątek miesiąca.

Bardzo prosimy - ze względu na naukę w szkole oraz inne zajęcia duszpasterskie o załatwianie spraw kancelaryjnych w godzinach jej otwarcia. Dziękujemy.
W niedziele i w święta kancelaria jest nieczynna.
Narzeczeni przyjmowani są po uprzednim uzgodnieniu.