II Niedziela Wielkiego Postu - 25 lutego

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne, które głosi ks. dr Stefan Irla proboszcz parafii pw. Matki Bożej NP w Krzeczowie koło Bochni. Pełni posługę diecezjalnego egzorcysty. Serdecznie Go witamy i prosimy o słowo Boże, które by dokonało w naszych sercach przemianę. Przypominamy, że dziś po Mszy wieczornej nauka dla młodzieży starszej.
  2. Nauki dla dorosłych będą codziennie o godz. 8.00 i 18.00. W Narożnikach o godz. 17.00. Prosimy i zachęcamy, aby wszyscy parafianie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych także w dni powszednie.
  3. Rekolekcje będą miały także dzieci. W szkole będą codziennie oglądały filmy religijne. Jako zadanie mają o każdym filmie napisać wypracowanie o głównym bohaterze lub narysować najpiękniejszą scenę filmu.
  4. We wtorek jest dzień spowiedzi św. Prosimy, by wszyscy parafianie wyspowiadali się w tym dniu przed odpustem parafialnym. Ponieważ od 10.00 będą miały nabożeństwo dzieci i młodzież starszych prosimy by wyspowiadali się do godz. 10.00 lub po południu.
  5. W środę o godz. 15.00 Msza św. dla chorych. Prosimy przywieźć lżej chorych do kościoła. Od godz. 14.45 będzie spowiedź św. dla chorych.
  6. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Modlitwa różańcowa o 16.30, o 17.00 Msza św.
  7. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych. Prosimy o samochody z rodzin chorych: Adeli Gondek i Emilii Seternus.
  8. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież do udziału w Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
  1. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą o godz. 17.30:
    • - w poniedziałek róża pw. św. Kazimierza
    • - we wtorek róża pw. św. Anny
    • - w środę róża pw. św. św. Kingi
  2. W I sobotę liturgię Mszy św. i różaniec za powołanych oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o godz. 16.30 przygotują mieszkańcy Zarzecza za rzeką.
  3. W przyszłą niedzielę odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach o godz. 17.00.
  4. Prosimy, by w niedziele i święta, a zwłaszcza w czasie rekolekcji dokładniej parkować samochody na parkingu przy kościele, po to, by jak najwięcej samochodów mogło zaparkować przy kościele.
  5. W Gościu Niedzielnym kolejna część rekolekcji wielkopostnych ze św. o. Pio. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej oraz książek z biblioteki parafialnej.
  6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 13.00 prosimy panie: Wolak Anna, Juzba Maria, Nowak Maria, Libera Małgorzata, Marszałek Agnieszka, oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Marszałek Alfreda, Dudek Zofia, Motyka Jolanta, Niemczura Alicja, Dziedzic Genowefa.