Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego – 1 kwietnia

1. 1. Z okazji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego, wszystkim miłym Gościom przybyłym z zagranicy i z Polski oraz drogim Parafianom, życzymy: pokoju, który daje Chrystus Zmartwychwstały i radości serca płynącej z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. Dziękujemy za życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy oraz dary na wielkanocny stół. Bóg zapłać.
  2. 2. W Poniedziałek Wielkanocny nie ma Mszy św. o godz. 16.00.
  3. 3. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień o godz. 7.00 i 17.00 będą odprawiane Msze św. z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do udziału w tym niezwykle pięknym nabożeństwie.
  4. 4. Poświęconą wodę w Wigilię Paschalną będzie można pobierać od wtorku w przedsionku kościoła.
  5. 5. Najbliższa niedziela jest Świętem Miłosierdzia Bożego.
  6. 6. W środę różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża pw. św. Małgorzaty.
  7. 7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  8. 8. W I czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania o godz. 1630 różaniec i Msza św. Zapraszamy rodziców kandydatów.
  9. 9. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin Heleny Pikul i Helena Porada.
  10. 10. W I sobotę rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 16.20. Różaniec w intencji przebłagalnej poprowadzą mieszkańcy Lisiaków Północnych.
  11. 11. Dzień Świętości Życia będzie obchodzony 9 kwietnia. Zachęcamy do włączenia się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Teksty modlitwy do zabrania są położone na oknach w przedsionku kościoła.
  12. 12. Kapliczka Matki Bożej w sośninie z powodu braku fundamentów, ostrej zimy i podmywania przez wodę zaczęła pękać. Dla jej uratowania konieczne było wykonanie zbrojonych fundamentów. Dziękujemy radnemu z Kaczówki Mariuszowi Bąbie za wykonane prace przy kapliczce oraz położenie obrzeży w alejkach prowadzących do kapliczki. Bóg zapłać. Prace będą kontynuowane po świętach.
  13. 13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i za jałmużnę w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Dziękujemy także firmie Tarsmak za przekazane artykuły spożywcze. Wręczyliśmy paczki o wartości 30 – 40 zł. 9 rodzinom. Dziękujemy paniom z Caritas za przeprowadzenie tej akcji. Bóg zapłać.
  14. 14. Dziękujemy serdecznie: lektorom i ks. Wikariuszowi za przygotowywanie asysty w czasie Triduum Paschalnego, ministrantom za gorliwą służbę liturgiczną, panom Wiesławowi Dykasowi, Janowi Dykasowi, Łukaszowi Fijałowi za śpiew Pasji, pani Organistce i chórowi parafialnemu za ubogacanie liturgii, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodym strażakom za asystę przy Grobie Pańskim. Bóg zapłać.
  15. 15. Szczególne podziękowanie składamy tym którzy w darze dla parafii wykonali piękną Ciemnicę, Grób Pański oraz dekorację w prezbiterium: Katarzynie Szwajkosz, Ewelinie Niewiadomskiej Burzec, Bożenie Szwajkosz, Janowi Sipiorowi, Kazimierzowi Gondkowi, Mateuszowi Moździerzowi i kościelnemu Stanisławowi Lalewiczowi. Bóg zapłać.
  16. 16. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach na Godzinę Miłosierdzia i Mszę św. w Święto Miłosierdzia Bożego. Zapisy w sklepie p. Seternusów. Wyjazd w przyszłą niedzielę o 12.30 z parkingu przy szkole.
  17. 17. Jezus po przejściu przez swoją śmierć idzie po Adama czyli po ciebie... Ten człowiek ocalił życie mojemu dziadkowi... warto przeczytać te interesujące artykuł w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
  18. 18. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu, a Edwardowi Frącowia za pielęgnację krzewów i drzew przy kościele. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 8.00 prosimy panie: Burzec Barbara, Siembab Alina, Sipior Magdalena, Knapik Krystyna oraz w sobotę od godz. 8.00: Gadawski Jacek, Woźniczka Urszula, Lalewicz Józefa, Bobro Janina, Marszałek Marzena.