Święto Miłosierdzia Bożego - 8 kwietnia 2018 r.

1. 1. Obchodzimy dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Bardzo prosimy, by dzisiaj we wszystkich rodzinach wspólnie przed obrazem Jezusa Miłosiernego odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. 2. Jutro obchodzimy święto Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do włączenia się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Legitymacje są do pobrania w przedsionku kościoła. Po ich wypełnieniu prosimy o złożenie ich na tacę.
  3. 3. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na Caritas Diecezjalną.
  4. 4. W środę modlitwę różańcową o 16.30 poprowadzi róża pw. św. Weroniki.
  5. 5. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia. Spotkanie pań z Caritasu w piątek po Mszy św. o godz. 17.00 na plebanii. Panie - Elżbieta Wolak oraz Maria Kmieć służą pomocą w każdą środę i w piątek po Mszach św. wieczornych oraz telefonicznie w wypełnianiu PIT-ów w celu przekazania 1% na Hospicjum w Dąbrowie. Potrzebny jest numer PESEL. Dziękujemy dziewczętom ze Szkolnego Koła Caritas za wykonanie pięknych kartek świątecznych dla chorych i za wręczenie ich wraz z życzeniami chorym.
  6. 6. Parafia ma do zapłacenia rachunki za ogrzewanie gazem kościoła i kaplicy, za energie elektryczną i wywóz śmieci z cmentarza blisko 8500 zł. W przyszłą niedzielę prosimy wszystkich parafian o ofiary na bieżące potrzeby parafii, bo nie było składki na wyżej wymienione cele w marcu.
  7. 7. Zakończył się prace przy ratowaniu kapliczki w sośninie. Ubito betonowy, zbrojony fundamenty, wykonano odwodnienie i zabezpieczono kapliczkę przed podtapianiem. Z kostki i krawężników, które zostały z prac na cmentarzu wykonano alejki oraz plac przed kapliczką.
  8. 8. Na remont kapliczki w sośninie i na Kaczówce oraz na renowację ich otoczenia parafia nie otrzymała żadnych dotacji od władz samorządowych i państwowych. Kapliczki nie są wpisane do rejestru zabytków.
  1. 9. Dziękujemy firmie Piotra Wariasa za położenie kostki przy kapliczce oraz Mariuszowi Bąbie, Mariuszowi Minorczykowi, Andrzejowi Błachańcowi, Mariuszowi Sajdakowi, Jackowie Kowalskiemu, Stanisławowi Przybyło, Józefowi Rojowi, Janowi Idzikowi, Władysławowi Chudemu, Janowi Gmyrowi, Janowi Gojowi, Krzysztofowi Burcowi, Grzegorzowi Gwoździowi, Janowi Sipiorowi za wykonane prace przy kapliczce w sośnienie oraz Eugeniuszowi Poperze i Pawłowi Sipiorowi za użyczenie sprzętu. Bóg zapłać.
  2. 10. Zapraszamy wszystkich parafian do kapliczki na modlitwę, spacery i wypoczynek. Uszanujmy to święte miejsce, gdzie wielu parafian wymodliło sobie u Matki Bożej wiele łask. Prosimy, aby nie jeździć alejkami traktorami, quadami i motorami i nie spożywać alkoholu.
  3. 11. Dziękujemy mieszkańcom Kaczówki za złożoną z własnych składek ofiarę 750 zł. na prace przy kapliczce w sośninie. Bóg zapłać.
  4. 12. Spotkanie kandydatów na ministrantów w środę o godz. 15.30.
  5. 13. Jak się modlić do Jezusa miłosiernego i jak pełnić miłosierdzie wobec bliźnich, by wyprosić dla siebie potrzebne łaski dla zbawienia swojej duszy? O tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W Małym Gościu Niedzielnym jest niespodzianka dla dzieci.
  6. 14. Dziękujemy paniom za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu oraz a za konserwacje oświetlenie wokół kościoła Eugeniuszowi Burcowi i Łukaszowi Burcowi. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Kruk Teresa, Bogucka Danuta, Farat Alicja, Lipińska Lucyna.