Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 27 maja

 1. 1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, oraz o godz. 10.00 i 16.00 z procesjami. Nie ma Mszy św. o 11.30. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów.
 2. 2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o 11.30 i 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych codziennie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, chórek, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotniczą Straż Pożarną, Róże Różańcowe oraz szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Dzieci i gimnazjaliści są proszeni, aby nosili feretrony mniejsze, większe noszą członkowie róż.
 3. 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy wyspowiadać się według porządku:
 • - w poniedziałek od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa i gimnazjum.
 • - we wtorek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich.
 • - w środę od godz. 17.00 dorośli.
 1. 4. W I piątek o godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Marii Minorczyk i Józefy Fijał.
 2. 5. W I sobotę modlitwę różańcową o godz. 17.20 poprowadzą mieszkańcy Zadębia.
 3. 6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Kingi.
 4. 7. Dekoracje do ołtarzy na Boże Ciało będą do odebrania u p. kościelnego w środę o godz. 17.00 w przedsionku kościoła.
 5. 8. Spotkanie Parafialnego Oddziału Synodalnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w bibliotece parafialnej.
 6. 9. MB Szkaplerzna w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymała złotą różę i złoty różaniec jako podziękowanie za otrzymane łaski jakie wierni wyprosili za Jej przyczyną. Warto o tym przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 7. 10. U pana Kościelnego można w ciągu tygodnia nabywać książkę o naszej parafii.
 8. 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Noga Małgorzata, Miotła Jan, Wąż Marta, Biel Maria oraz w sobotę także od 8.00: Owca Joanna, Gmyr Zofia, Ćwiok Katarzyna, Lichorobiec Maria.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.