IX Niedziela Zwykła – 3 czerwca

 1. 1. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Faustyny.
 2. 2. Katecheza parafialna dla klasy 4 a w poniedziałek, dla 4 b we wtorek o godz. 18.00 w ramach Mszy św. z procesją.
 3. 3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, będzie błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
 4. 4. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesjami o godz. 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencje od pokarmów mięsnych.
 5. 5. 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza, na Diecezjalne Święto Rodziny. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy szkole. Zapisy w sklepie p. Seternusów, koszt autobusu 20 zł.
 6. 6. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało, dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz wszystkim za pobożny udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać. Niech wyrazem naszej pogłębionej miłości będzie częstsze przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św.
 7. 7. Obserwujemy z niepokojem skutki gradobicia i lokalnych powodzi w niektórych częściach Polski. Są to najczęściej rejony gdzie do kościoła na Mszę św. w niedzielę chodzi 20-30% ludzi. W naszej parafii we Mszy św. w Boże Ciało o godz. 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy wzięła udział bardzo mała część parafian. Jeżeli taka będzie dalej nasza pobożność i zdolność do ofiary dla Pan Boga, to nie liczmy na hojne Boże błogosławieństwo...
 8. 8. Z powodu wejście w życie nowych przepisów o ochronie danych osobowych wszystkie dokumenty w kancelarii parafialnej można uzyskać tylko osobiście lub na podstawie pisemnego upoważnienia.
 9. 9. Dziękujemy za wykonane prace w darze dla parafii: Janowi Kogutowi z ul. Leśnej oraz Stanisławowi Rykowi za wymalowanie dachu na Kapliczce Matki Bożej w Sośninie oraz za przeprowadzone prace pielęgnacyjne panom: Mariuszowi Bąbie, Janowi Idzikowi, Andrzejowi Jurasowi, Emilowi Seternusowi, Antoniemu Siembabowi, Kazimierzowi Giży, Józefowi Rojowi, Piotrowi Pyzikowi, Mateuszowi Moździerzowi, Henrykowi Przetacznikowi. Bóg zapłać.
 10. 10. Jaki jest stan szpitali w Polsce i jak zabezpieczać się przed pogorszeniem swojego stanu zdrowia w szpitalu? Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 11. 11. Zespół szkół ponagimnazjalnych w Brniu ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 12. 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Lichorobiec Józefa, Lichorobiec Agnieszka, Rzeźnik Halina, Kras Marta oraz w sobotę od 8.00: Gmyr Maria, Wąchała Marta, Reczkowska Marta, Gierczyńska Maria.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.