XVII Niedziela Zwykła – 29 lipca

 1. 1. W odpowiedzi na apel biskupów o 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, w przyszłą niedzielę będzie można odebrać gotowe kartki z decyzją o podjęciu tego pięknego daru dla Pana Boga i dla dobra naszej Ojczyzny.
 2. 2. W środę modlitwę różańcową o 18.30 poprowadzi róża pw. św. Weroniki.
 3. 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
  • - w środę od godz. 18.00 cała szkoła podstawowa
  • - we czwartek od godz. 18.00 całe gimnazjum
  • - w piątek od godz. 18.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
 4. 4. Prosimy nie odkładać spowiedzi na I piątek, bo w parafii obecnie pracuje tylko jeden kapłan. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą św.
 5. 5. W I piątek udam się do 50 chorych z posługą sakramentalną. Proszę o 2 samochody z rodzin Julii Micek: o godz. 7. 45 - udam się do chorych z ul. Witosa, Górki, Kopernika i Szczucińskiej. O godz. 10.45 - proszę o samochód z rodziny Stefana Pikula - udam się do chorych na ul. Tarnowskiej, Nowej i Narożnik. W środę i w piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. 6. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 18.20, po nim różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości poprowadzą mieszkańcy Podlesia.
 7. 7. Przy kapliczce Matki Bożej Częstochowskiej w sośninie zamontowano 4 piękne ławki. Parafianie Teresa i Józef Gondek ufundowali żeliwne statywy kosztowały 650 zł., dębowe kantówki wykonano z materiału, który parafianie złożyli na ławki do kościoła, a p. Janusz Sipior w darze dla parafii wykonał piękne i solidne ławki. Dziękujemy p. Kazimierzowi Banasiowi za obłożenie kamieniem studni przy kapliczce. Bóg zapłać.
 8. 8. O Powstaniu Warszawskim dowiaduje się dopiero teraz cały świat. Warto byśmy i my dokładniej poznali piękną kartę polskiej historii czytając dzisiejszego Gościa Niedzielnego. W Żyjmy Ewangelią jest artykuł o Kapłanie Jubilacie z Nieczajnej.
 9. 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kijak Beata, Kaczocha Maria, Kupiec Danuta, Pikul Barbara.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.