XVIII Niedziela Zwykła – 5 sierpnia

  1. 1. Biskup ordynariusz A. Jeż mianował naszego wikariusza ks. Bogdana Florka proboszczem parafii Gierczyce koło Bochni. Parafię obejmie już w najbliższą sobotę. Ks. Wikariuszowi serdecznie dziękujemy za piękną posługę w naszej parafii, gratulujemy pięknego probostwa i zapewniamy o naszej modlitwie. Ks. Wikariusza pożegnamy w późniejszym terminie.
  2. 2. W odpowiedzi na apel biskupów o 100 dni abstynencji na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, prosimy włączyć się tego duchowego dzieła. Przed kościołem na stolikach są gotowe deklaracje, które już dziś można podpisać i ofiarować piękny dar Panu Bogu i dla dobra Ojczyzny.
  3. 3. W poniedziałek przypada święto Przemienienia Pańskiego.
  4. 4. W środę modlitwę różańcową o 18.30 poprowadzi róża pw. św. Józefa.
  5. 5. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w dniach od 17 do 25 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej. Młodzież ucząca się w naszej parafii w całości ma refundowaną opłatę pielgrzymkową.
  6. 6. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.
  7. 7. Dlaczego wszyscy musimy walczyć o trzeźwość Polaków? Byśmy na drogach, w miejscach publicznych i w swoich domach żyli bezpiecznie. Co robić by więcej Polaków było trzeźwych? podpowiada nam dzisiejszy Gość Niedzielny. Są jeszcze ostatnie numery Żyjmy Ewangelią, a w nim artykuł o Kapłanie Jubilacie z Nieczajnej.
  8. 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kozaczka Stanisława, Pikul Bernadeta, Kupiec Grażyna, Brzychczy Małgorzata.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.