XX Niedziela Zwykła - 19 sierpnia

 1. 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać liturgiczne święto przeniesienia Relikwii św. Kazimierza Patrona naszej parafii. Uroczysta suma z procesją będzie o godz. 10.00, w czasie której pożegnamy naszego wikariusza ks. Bogdana Florka.
 2. 2. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia i Ochotniczą Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:
  • Ø figury Matki Bożej Fatimskiej - róża pw. św. Kingi
  • Ø figury św. Józefa - róża pw. św. Kazimierza
  • Ø 2 figurki Dzieciątka Jezus - chórek.
 3. 3. Z okazji święta w naszej parafii prosimy, by wszyscy parafianie się wyspowiadali. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.
 4. 4. W sobotę o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu i segregować śmieci. Kwiaty z doniczkach prosimy zabierać do domów, żeby zaoszczędzić na płaceniu rachunków za wywóz śmieci. Chodniki na cmentarzu nie mają jeszcze roku, a w wielu miejscach są niestety bardzo zabrudzone rozlanym woskiem. Naprawdę wypada szanować nasze parafialne skarby jakimi są np. piękne chodniki na cmentarzu.
 5. 5. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Urszuli Ledóchowskiej.
 6. 6. W tym tygodniu msze św. wieczorne będą o godz. 18.00. Z tego powodu kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 17.00.
 7. 7. Biskup diecezjalny bp A. Jeż mianował wikariuszem w naszej parafii dotychczasowego wikariusza w parafii Siedlce ks. mgr Pawła Gołębia. Otoczmy go wdzięczną modlitwą i życzliwością.
 8. 8. Polacy osobiście w upale i oraz duchowo w swoich domach pielgrzymują na Jasną Górę - ciekawostki o pielgrzymkach warto poznać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 9. 9. Pielgrzymka autokarowa po pielgrzymów na Jasną Górę wyruszy z parkingu przy szkole w sobotę o godz. 8.00.
 10. 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 i wykoszenie trawy wokół kościoła prosimy: Walas Michalina, Kacała Iwona, Kacała Katarzyna, Banaś Emilia, Banaś Maria, Skrzek Maria.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.