XXVI Niedziela Zwykła - 30 września

 1. 1. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci, które będą przychodzić na różaniec do kościoła będą w nagrodę otrzymywały niespodziankę, z której powstanie piękny obraz Matki Bożej.
 2. 2. Maryja prosiła dzieci w Fatimie: odmawiajcie różaniec, módlcie się o miłość i zgodę w rodzinach. Prośba Matki Bożej jest nadal aktualna. Serdecznie prosimy o gorliwy udział w nabożeństwie różańcowym w kościele.
 3. 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Ponieważ w parafii pracuje dwóch kapłanów, prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
  • - w środę od godz. 17.00 szkoła podstawowa klasy od IV do VI.
  • - we czwartek od godz. 17.00 klasy VII, VIII i III gimnazjum.
  • - w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
 4. 4. W I piątek z racji spowiedzi i Mszy św. w Narożnikach w kościele będzie spowiadał tylko jeden kapłan, dlatego dzieci powinny się wyspowiadać w środę. Z powodu spowiedzi w środę i wyjazdu do chorych w I piątek kancelaria w tych dniach nie będzie czynna.
 5. 5. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin: Cecylii Kurgan i Władysławy Kawa.
 6. 6. W I czwartek zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania. Spowiedź o godz. 1700, Msza św. o godz. 1800 i nabożeństwo różańcowe.
 7. 7. W I sobotę rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 17.45 z racji I soboty.
 8. 8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 przyjęcie Aspirantów do grona Ministrantów.
 9. 9. W sobotę przeprowadzona będzie zbiórka płodów rolnych na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie. Prosimy o złożenie darów w sobotę do godz. 9.00 na mostkach przed swoimi domami. Prosimy, by radni parafialni zorganizowali transport do budynku gospodarczego przy plebanii.
 10. 10. Diecezjalne duszpasterstwo nauczycieli zaprasza nauczycieli i wychowawców na pielgrzymkę do sanktuarium MB Fatimskiej w Tarnowie 6 października 2018 r. Bliższe informacje na plakacie.
 11. 11. W mijającym tygodniu dwaj mężczyźni nie z naszej parafii pili alkohol przy kapliczce, a w sobotę pewna osoba nocowała i zostawił nieporządek w kapliczce. Gdy parafia zgromadzi fundusze zostanie zamontowany monitoring.
 12. 12. Uwaga na bankomaty, jak papież Franciszek w krajach nadbałtyckich umacniał wiarę - o tym warto się dowiedzieć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego. W ciągu tygodnia w przedsionku kościoła będzie można nabywać kalendarze dla rolników.
 13. 13. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Micek Angelika, Doroż Janina, Doroż Sabina, Leżoń Renata.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.