XXX Niedziela Zwykła - 28 października

1. 1. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Z tej okazji w prosimy się wyspowiadać w następującym porządku:
    • - w poniedziałek od godz. 16.00 młodsze dzieci ze szkoły podstawowej
    • - we wtorek od 16.00 gimnazjum i młodzież starsza
    • - w środę od 16.00 dorośli.
  2. 2. Jeśli będzie odpowiednia pogoda, w poniedziałek po Mszy św. wieczornej udamy się w procesji na cmentarz by tam odmówić różaniec za zmarłych. Prosimy zabrać ze sobą znicze.
  3. 3. W uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. tak jak w niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.. Odwiedziny nawet kilku cmentarzy nie zwalniają nikogo od obowiązku uczestniczenia w Eucharystii. O godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji na cmentarz odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec za dusze zmarłych. Na cmentarzu nie będzie Mszy św. W kościele Msza św. wieczorna będzie o godz. 16.00.
  4. 4. W uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu klerycy i lektorzy będą zbierali ofiary do puszek na Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  5. 5. W I piątek przypada Dzień Zaduszny Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 17.00 i o 16.00 w Narożnikach.
  6. 6. Listopad jest miesiącem poświęconym w Kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. Wypominki listopadowe i jednorazowe są czytane w naszym kościele w dniach od 2 do 8 listopada o godz. 16.30, w niedzielę o 15.30.
  7. 7. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Władysława Jurasa i Eugenii Gondek.
  8. 8. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 16.15 po nim różaniec w intencji przebłagalnej za dusze w czyśćcu cierpiące.
  9. 9. Od poniedziałku Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 17.00.
  10. 10. Dziękujemy małżonkom Zygmuntowi i Zofii Frąc, którzy z okazji 50 rocznicy zawarcia sakramentu małżeństwa ufundowali piękny mosiężny świecznik oraz radnej Janinie Wolak za ufundowanie świec ołtarzowych. Bóg zapłać.
  11. 11. Dziękujemy państwu Jurasom ze Żdżar za ufundowanie chryzantem do kościoła. Bóg zapłać.
  12. 12. Jak pomóc osobie pogrążonej w żałobie, jak rozmawiać i towarzyszyć aby nie zranić? Tej trudnej sztuki możemy się nauczyć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego. Są także nowe zdjęcia z kapliczki MB Częstochowskiej w sośninie.
  13. 13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Rogala Krzysztof, Fijał Marta, Fijał Lucyna, Pyzik Grażyna oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Pyzik Teresa, Pyzik Helena, Czarnik Anna i oraz z Lisiaków Północnych Zielińska Emilia.