Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada

1. 1. Dzisiaj o godz. 13. 30 wyruszymy z kościoła w procesji odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie różaniec za dusze zmarłych. W czasie dzisiejszego nabożeństwa zostanie poświęcona pięknie odnowiona kwatera żołnierzy z I wojny światowej, a w czasie procesji na cmentarzu poświęcone zostaną wszystkie groby i nagrobki.
  2. 2. Msza św. wieczorna będzie w kościele o godz. 16.00.
  3. 3. Wierni, którzy w dniach od 1 do 8 listopada odwiedzą codziennie cmentarz i tam pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących – każdego dnia dla jednej duszy. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., pomodlić w intencjach papieża, wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust.
  4. 4. Na cmentarzu lektorzy i ministranci zbierają ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  5. 5. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 6.30, 7.00, 17.00 i w Narożnikach o 16.00. Przychodźmy na Msze św. przez cały tydzień, zwłaszcza wieczorem – będziemy śpiewać nieszpory za zmarłych, aby naszym zmarłym bliźnim ofiarować modlitwę.
  6. 6. Wypominki jednorazowe i listopadowe będą czytane w dni powszednie od 1 do 8 listopada o godz. 16.30, dzisiaj i w niedzielę o godz. 15.30.
  7. 7. Dlaczego nie należy się bać śmierci? Tej trudnej sztuki możemy się nauczyć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

Konsola diagnostyczna Joomla!

Sesja