XXXI Niedziela Zwykła – 4 listopada

 1. 1. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy wszystkich Parafian na uroczystą Mszę św. o godz. 10.00, w czasie której zostanie poświęcony pomnik, z figurą Matki Bożej Katyńskiej oraz płyta upamiętniająca bohaterską postawę mieszkańców Radgoszczy w latach II wojny światowej.
 2. 2. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za Ojczyznę, a następnie będziemy uczestniczyć w patriotycznej Drodze Krzyżowe z kościoła na cmentarz prowadzonej przez młodzież i dorosłych. Prosimy zabrać do kościoła znicze i jak najliczniej przybyć na to nabożeństwo.
 3. 3. W niedzielę o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej odbędzie się koncert Pieśni Patriotycznych i Żołnierskich oraz zbiórka na leczenie naszej parafianki. Serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie.
 4. 4. Bardzo prosimy, by z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości wszystkie domy w naszej parafii zostały ozdobione Polskim Flagami Narodowymi. Przez cały tydzień przedsionku kościoła u ministrantów, będzie można nabywać flagi biało-czerwone.
 5. 5. Wypominki listopadowe i jednorazowe są czytane w naszym kościele do czwartku o godz. 16.30, w niedzielę o 15.30.
 6. 6. W odpowiedzi na prośby parafian w kościele w ławkach zamontowane zostały uchwyty na czapki i torebki. Kosztowały 850 zł. Prosimy by ich nie łamać. Prosimy tez, by nie niszczyć butami klęczników w ławkach, co się niestety dosyć często dzieje.
 7. 7. W Gościu Niedzielnym są bardzo ciekawe artykuły o drodze do niepodległości Polski, a w Małym Gościu komiks o polskich harcerzach.
 8. 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła oraz placu wokół kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Zielińska Emilia, Witaszek Bogusława, Wiśniewska Urszula, Minorczyk Tomasz, Gondek Teresa.

Aktualności

 • listopad 02
  Zmarła śp. Maria Minorczyk
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 3 listopada o godz. 13.00 w kościele parafialnym pw....
 • październik 28
  Zmarła śp. Helena Farat
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w poniedziałek 29 października o godz. 13.00 w kościele paraf...
 • październik 25
  Zmarła śp. Krystyna Kot
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w sobotę 27 października o godz. 15.00 w kościele parafialnym...
 • październik 08
  Zmiana! Zmarł śp. Franciszek Galus
  Msza św. pogrzebowa będzie celebrowana w czwartek 11 października o godz. 14.00 w kościele parafialn...

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.