Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada

  1. 1. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. przed Najśw. Sakramentem odmówimy Litanię do Najśw. Sercu Pana Jezusa oraz Akt Oddania NSPJ.
  2. 2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Kazimierza.
  3. 3. W czwartek o godz. 16.30 obowiązkowe spotkanie kandydatów przygotowujących się do bierzmowania z klas VIII i III gimnazjalnych wraz z rodzicami. Jeżeli ktoś ze starszych parafian nie przyjął jeszcze sakramentu bierzmowania powinien zgłosić się do kancelarii parafialnej do końca listopada i rozpocząć przygotowania do przyjęcia sakramentu.
  4. 4. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 16.15 po nim różaniec w intencji przebłagalnej za dusze w czyśćcu cierpiące poprowadzą mieszkańcy Żdżar Południowych.
  5. 5. W przyszłą niedziele rozpoczyna się Adwent.
  6. 6. Rodzice chorej Alicji składają podziękowanie wszystkim, którzy wsparli Alicje w jej chorobie. Zebrano 14 545 zł i 20 $. W intencji ofiarodawców zostanie odprawiona Msza św.
  7. 7. Dziękujemy druhom z OSP w Radgoszczy za wycięcie zaatakowanych przez kornika drzew w sośninie. Bóg zapłać.
  8. 8. Wielu parafian od kilku lat prosi o zakupienie do kościoła ocieplaczy na ławki. Zaprosiłem firmę z Częstochowy, która wykona piękne, ciepłe i antypoślizgowe bieżniki na wszystkie ławki w kościele. Będą kosztowały parafię 15 700 zł. Kotary do drzwi wejściowych są jak widać stare i podarte - wypada zakupić nowe. Awarii ulegają sterowniki dzwonów, które w czasie pogrzebów raz dzwonią raz nie dzwonią. W przyszłą niedzielę będzie składka inwestycyjna na potrzeby parafii. Prosimy, aby z każdego domu złożyć na tacę w podpisanych w kopertach ofiary na wyżej wymienione cele.
  9. 9. W Gościu Niedzielnym jest piękny kalendarz na 2019 r. W Małym Gościu Niedzielnym jest za darmo lampion dla dzieci na Adwent. Prosimy, aby zwłaszcza rodzice przedszkolaków i dzieci z podstawówki zakupili dzieciom Małego Gościa. W nowym numerze Żyjmy Ewangelią jest kazanie ks. Infułata Wł. Kostrzewy z uroczystości 90-lecia OSP w Radgoszczy. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Warias Agnieszka, Warias Stanisław, Seternus Władysława, Seternus Marzena.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.