I Niedziela Adwentu - 2 grudnia

 1. 1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy wszyscy dobre postanowienia, np. by przychodzić na Roraty, które będą o godz. 7.00 i 17.00. Pamiętajmy o czytaniu Pisma św. i dobrych książek katolickich. Biblioteka parafialna ma nową kolekcję książek. Jest czynna w każdą środę od godz. 16.00 do 17.00.
 2. 2. W poniedziałek po roratach rano i wieczorem dzieci, otrzymają plansze z szopką. Na kolejnych roratach będą otrzymywały niespodzianki. Prosimy aby dzieci, przynosiły na roraty serduszka z dobrymi uczynkami i z zapisanymi intencjami modlitw, które będą czytane w czasie modlitwy wiernych. Po wylosowaniu zabiorą do domu żłóbek, by z całą rodziną pomodlić się przy Dzieciątku Jezus w domu.
 3. 3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać się według następującego porządku:
  • w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa
  • we czwartek od godz. 16.00 klasy VII, VIII i III gimnazjum
  • w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
 4. 4. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Maria Czerwony i Stanisława Miłkoś. Z powodu wyjazdu do chorych kancelaria parafialna w I piątki zawsze jest nieczynna.
 5. 5. W sobotę będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o 16.00. O 6.40 Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O 9.30 różaniec poprowadzi róża pw. bł. Karoliny, o 16.30 róża pw. św. Rity. Składka na wszystkich Mszach św. będzie przeznaczona na uzupełnienie wynagrodzenia pani Organistki za grę w naszym kościele.
 6. 6. Na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich, a szczególnie:

             - we wtorek wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami.

             - w środę dzieci klas III komunijnych wraz z rodzicami.

             - w czwartek o godz. 16.30 kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.

 1. 7. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Matki Teresy z Kalkuty.
 2. 8. W przyszłą niedzielę w naszej szkole od godz. 14.00 organizowany jest festyn „Zimowy dar serca”. Będą zbierane pieniądze na leczenie ciężko chorej Alicji. W programie bardzo ciekawe zajęcia i niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Zapraszamy.
 3. 9. Ponieważ w tym roku adwent jest wyjątkowo krótki, dlatego od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane przez panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.
 4. 10. W tym tygodniu za wywóz śmieci parafia musiała zapłacić aż 5200 zł. Kwota 3400 zł. która była uzbierana w listopadzie na kamery przy śmietniku została wykorzystana do zapłaty rachunku za wywiezienie blisko 25 ton śmieci! Patrząc na groby na cmentarzu łatwo zauważyć, że chryzantemy i znicze na wielu grobach ważą od 10 do 20 kg. To one jako śmieci wrzucane są następnie do kontenerów. Warto pozostawiać szklane znicze na grobach. Warto kupować tylko wkłady do zniczy – mniej będzie śmieci i opłat za wywóz śmieci. Prosimy, by chryzantemy zabierać do domów lub składać na przyczepę przy głównym śmietniku. Nie wolno chryzantem wrzucać do kontenerów!
 5. 11. Dlaczego co 7 chrześcijanin w świecie jest prześladowany? - o tym warto poczytać w Gościu Niedzielnym, są także za darmo odblaski dla pieszych. W Małym Gościu jest za darmo lampion na roraty dla dzieci.
 6. 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00 prosimy parafian: Wiatrowska Teresa, Pulak Justyna, Pikul Janina, Pikul Grażyna.

Dane teleadresowe

Parafia pod wezwaniem 
św. Kazimierza

33-207 Radgoszcz,
pl. św. Kazimierza 15
telefon (0-14) 641-41-05
e-mail radgoszcz1@diecezja.tarnow.pl

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.