II Niedziela Adwentu - 9 grudnia

 1. 1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 2. 2. Zapraszamy wszystkich parafian codziennie na Roraty o 7.00 lub 17.00.
 3. 3. Od soboty rano i wieczorem po roratach będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by szczególnie dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami codziennie uczestniczyli w tym nabożeństwie.
 4. 4. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Małgorzaty.
 5. 5. W czwartek 13 grudnia obchodzimy dzień modlitw za ofiary stanu wojennego. Po Mszy św. wieczornej przy pomniku MB Katyńskiej pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego za zabitych i poszkodowanych przez komunistyczny PRL-owski reżim.
 6. 6. Od dzisiaj będą rozprowadzane przez panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony jest na pomoc chorym dzieciom i samotnym osobom w naszej parafii.
 7. 7. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego we wtorek po roratach.
 8. 8. W przyszłym tygodniu będą w dekanacie spowiedzi adwentowe. Będziemy spowiadać w innych parafiach. Dlatego prosimy aby wszystkie sprawy kancelaryjne koniecznie załatwić w tym tygodniu, a nie dopiero we wigilię.
 9. 9. W dzisiaj w naszej szkole od godz. 14.00 organizowany jest festyn z którego dochód przeznaczony jest na leczenie ciężko chorej Alicji. W programie bardzo ciekawe zajęcia i niespodzianki dla dzieci i dorosłych. Można zakupić między innymi filmy DVD oraz zdjęcia na płytach CD z uroczystości 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i poświęcenia pomnika MB Katyńskiej przed naszym kościołem. Zapraszamy do wzięcia udziału w festynie.
 10. 10. W kościele na ławkach zostały założone piękne i wygodne ocieplające nakładki. Prosimy je szanować i dbać o nie, aby jak najdłużej nam służyły. Ofiary do kopert na ich zakupienie złożyli parafianie z 381 domów, w parafii jest 750 domów.
 11. 11. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian.
 12. 12. Zachęcamy do czytania Pisma św. i dobrych książek katolickich. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą środę od godz. 16.00.
 13. 13. Jak skutecznie domowymi sposobami leczyć anemię, jak wzmocnić swoja wiarę w adwencie o tym warto przeczytać w Gościu Niedzielnym. U pana kościelnego w ciągu tygodnia rano i wieczorem po roratach w przedsionku kościoła można zakupić album o naszej parafii „Drewniana perełka” jest to bardzo dobry prezent pod choinkę.
 14. 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w piątek. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Wiatrowska Teresa, Pikul Janina, Pikul Grażyna, Lorkiewicz Monika.

Please publish modules in offcanvas position.