III Niedziela Adwentu - 16 grudnia

 1. 1. Zapraszamy na Roraty o godz. 7.00 i 17.00, po których odprawiana jest Nowenna do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami codziennie uczestniczyli w tym nabożeństwie. Niestety, bardzo niewielka grupa młodzieży bierze udział w roratach…
 2. 2. W czwartek będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Ponieważ dzieci uczą się w szkole i przyjdą do spowiedzi po południu, dlatego prosimy starszych, by w większości wyspowiadali się przed południem. Nie odkładajmy spowiedzi na niedzielę czy też na Wigilię…
 3. 3. Ze względu na spowiedź w innych parafiach roraty w środę, w czwartek i w piątek będą o godz. 18.00, a w sobotę tylko o godz. 7.00.
 4. 4. W piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie mogą wyspowiadać się przed świętami w kościele. Prosimy o samochody z rodzin Stanisławy Kubek i Marii Jaje.
 5. 5. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Małgorzaty.
 6. 6. Do środy w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian. Rodziny, które otrzymują symboliczne dary od parafian zapraszamy po ich odbiór w czwartek od 8.00 do 9.00 do garażu na plebanii. W środę o 17.00 zapraszamy Panie z Caritasu na plebanie do przygotowania świątecznych paczek.
 7. 7. Prosimy wszystkie sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej załatwić w poniedziałek w godz. od 8.00 do 9.00, ponieważ przez cały tydzień spowiadamy w innych parafiach, uczymy w szkole i dlatego kancelaria nie będzie czynna.
 8. 8. Do niedzieli rozprowadzane są przez Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.
 9. 9. Strażaków prosimy by w sobotę rano przywieźli do kościoła i zainstalowali jodły.
 10. 10. W Gościu Niedzielnym jest za darmo płyta z najpiękniejszymi polskimi kolędami. Zachęcamy do zakupienia książki o naszej parafii „Drewniana perełka” oraz wspomnień o byłym naszym proboszczu ks. I. Piwowarskim. Książki można zakupić w ciągu tygodnia rano i wieczorem po roratach.
 11. 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 15.00 prosimy parafian: Szwajkosz Bożena, Kogut Katarzyna, Frąc Dorota, Labak Zofia oraz w sobotę od godz. 10.00 parafian: Molęda Paulina, Kuta Teresa, Bielat Janina, Bielat Bożena.

Please publish modules in offcanvas position.