Uroczystość Chrztu Pańskiego - 12 stycznia

1. Obchodzimy dzisiaj uroczystość Chrztu Pańskiego. Z tej okazji na każdej Mszy św. odnawiamy przyrzeczenia chrzcielne. Od chrztu św., jesteśmy dziećmi Bożymi i należymy do Kościoła Katolickiego. Przy tej okazji warto uświadomić sobie, że rodzice mają obowiązek nie tylko ochrzcić swoje dzieci, ale swoim osobistym dobrym przykładem np. udziałem w niedzielnej Mszy św. i codzienną modlitwa z dziećmi zachętą, przez całe życie religijnie wychowywać swoje dzieci.
2. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Marii Magdaleny.
3. W przyszłą niedzielę na Mszy św., o godz. 16.00 będziemy gościli przedstawicieli Akcji Katolickiej całego dekanatu z okazji spotkania opłatkowego.
4. Dziękujemy kolędnikom misyjnym za dzieło ewangelizacji przeprowadzone w domach naszej parafii oraz wszystkim parafianom, którzy ich przyjęli i złożyli ofiary na misje. Złożono 4 350 zł. Bóg zapłać.
5. Z Ofiar zebranych z okazji sprzedaży Świec na Wigilijny stół ks. Proboszcz przekazał 2000 zł. mamie wychowującej samotnie 2 dzieci oraz 500 zł. osobie samotnej i chorej której z powodu drogich lekarstw nie stać było na leczenie i ratowania zdrowia. Bóg zapłać za ofiary złożone przy zakupie świec i opłatków.
6. Parafia z Krzywdy wpłaciła w ubiegłym roku na konto parafialne zaległą wpłatę za wywóz śmieci z cmentarza za rok 2017 w wysokości 4000 zł i za rok 2018 także 4000 zł. Kwota stanowi 1/3 wysokości za cały rok wywozu śmieci z cmentarza. Wpłacone zaległości zostały wykorzystane na zapłatę za wywóz śmieci w 2019 r. Faktury za wywóz śmieci są niestety najwyższe od wielu lat i wynoszą 13 351 zł.
7. Mikołaj z Leszczyny jest bardzo poważnie chory. Za zgodą Kurii Diecezjalnej w przyszłą niedzielę pod kościołem i kaplicą rodzice chłopca będą zbierać dobrowolne ofiary do puszek na ratowanie zdrowia swojego synka. Prosimy o ofiary na ten cel.
8. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są między innymi dobre rady dla rodziców np.: co czynić by dorastające dzieci nie utraciły wiary? Dlaczego tak bardzo ważne jest aby zachowywać piątkowy post oraz relacje z kolędy misyjnej w naszej diecezji.
9. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu wg następującego porządku:
    Czwartek - Zarzecze za cmentarzem od godz. 14.00. Pierwszy kapłan od p. Golców do Krystyny Gondek, drugi kapłan od p. Łach do końca.
    Piątek - Podkościele od 14.00.
    Sobota - Poręby od godz. 8.30.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian ze Żdzar południowych: Nowak Agnieszka, Lichorobiec Aneta, Kuta Urszula, Sojka Bronisława.