II Niedziela Zwykła - 19 stycznia

1. 75 lat temu nasza parafię opuściły wojska niemieckie, a wkroczyły wojska radzieckie. W czasie tych działań wojennych zginęło wielu radgoskich parafian oraz żołnierzy Polskich, którzy rozminowywali tereny Parafii. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 10.00 pod kapliczką Matki Bożej Katyńskiej pomodlimy się za poległych przed 75 laty na ziemi radgoskiej.
2. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Moniki.
3. Dzisiaj niedzielę na Mszy św., o godz. 16.00 będziemy gościli przedstawicieli Akcji Katolickiej całego dekanatu z okazji spotkania opłatkowego.
4. W najbliższy wtorek i w środę przypada Dzień Babcia i Dzień Dziadka – życzymy im błogosławieństwa Bożego, zdrowia i szczególnej opieki św. Patronów.
5. W piątek o godz. 17.00 Msza św. w intencji wszystkich wiernych zmarłych oraz czuwanie ADPC – zapraszamy wszystkich do modlitwy za dusze w czyśćcu cierpiące.
6. W sobotę o godz. 12.30 Msza św. w naszym kościele w intencji wszystkich Seniorów z terenu naszej Gminy. Zapraszamy do kościoła na wspólną modlitwę.
7. Mikołaj z Leszczyny jest bardzo poważnie chory. Za zgodą Kurii Diecezjalnej dzisiaj pod kościołem i kaplicą rodzice chłopca zbierają dobrowolne ofiary do puszek na ratowanie zdrowia swojego synka. Prosimy o ofiary na ten cel.
8. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Wszystkim Parafianom bardzo serdeczne dziękujemy za życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać.
9. Coraz częściej zgłaszają się do naszej parafii nowożeńcy z żądaniem, aby na ich ślubie grał organista z poza naszej parafii. Informujemy, że stan techniczny organ w kościele jest od dawna bardzo zły i dlatego p. Organistka nie zgadza się, aby na organach grał ktokolwiek oprócz niej.
10. W poniedziałek otrzymaliśmy jeszcze jedną fakturę za śmieci z cmentarza za 2019 r. i w ten sposób za wywóz śmieci z cmentarza zapłaciliśmy w ubiegłym roku rekordową kwotę aż 14 715 zł.
11. Po kontroli PSP z Dąbrowy Tarn. otrzymaliśmy nakaz wykonania następujących obowiązków: przygotowanie do końca 2019 r. w naszym kościele Instrukcji Bezpieczeństwa Pożarowego. Koszt Instrukcji to kwota – 2600 zł., oraz wyposażyć wnętrze naszego kościoła w hydrant i w 25 metrowe odpowiednie węże - do końca października br.
12. Z powodu dużych wydatków prosimy w przyszłą niedzielę o składkę inwestycyjną bez kopert na zapłatę zaległych rachunków.
13. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są między innymi relacje z kolędy misyjnej, czy należy bać się zastrzyków i szczepionek dla dzieci?
14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Jagiełło Zuzanna, Skoczylas Teresa, Fijał Katarzyna, Jastrzębska Edyta.

Please publish modules in offcanvas position.