VII Niedziela Zwykła - 23 lutego

1. Nasza Parafia gości od wczoraj obraz oraz relikwie św. Jana Pawła II. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. odmówimy Litanię do św. Jana Pawła II oraz oddamy cześć relikwiom. O godz. 15.00 będzie Godzina Miłosierdzia, błog. i pożegnanie relikwii.
2. Bardzo serdecznie zapraszamy szczególnie dzisiaj wszystkich parafian do licznego udziału w Nabożeństwie 40 godzinnym przy relikwiach św. Jana Pawła II. W czasie każdej adoracji prosimy zelatorów prowadzących modlitwę, aby odmówić Litanię do św. Jana Pawła II.
3. W środę wypada Środa Popielcowa. Rozpoczniemy w tym dniu Wielki Post. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i o 16.00 w Narożnikach. Katolików obowiązuje w tym dniu: post ścisły tzn., że można spożyć 3 posiłki w tym jeden do syta (osoby od 18 do 60 lat) oraz należy zachować abstynencję od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia). Postarajmy się aby to przykazanie kościelne zachowywane było we wszystkich rodzinach w naszej parafii. Uczmy dzieci postu i pokuty od najmłodszych lat. Uczyńmy sobie wszyscy dobre postanowienia na Wielki Post. Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na Caritas Diecezjalną.
4. Droga Krzyżowa w piątek będzie o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00.
5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się rekolekcje parafialne i wielkopostne przed uroczystością odpustową ku czci św. Kazimierza, które poprowadzi ks. Łukasz Niemiec misjonarz z Kazachstanu. Porządek nabożeństw tak jak w każdą niedzielę. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy młodzież szkół średnich i starszą, ponieważ w czasie Mszy św. wieczornej będzie kazanie dla młodzieży starszej. (nie będzie nauki stanowej po Mszy św.).
7. W środę o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża pw. św. Weroniki.
8. 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji w przyszłą niedzielę po sumie pod pomnikiem MB Katyńskiej będzie Apel Pamięci i modlitwa za pomordowanych Polaków przez władze komunistyczne po II wojnie światowej.
9. Ubezpieczenie wszystkich obiektów parafialnych w PZU i w Kurii kosztuje w tym roku naszą parafię blisko 7000 zł. Z tej przyczyny prosimy w przyszłą niedzielę o składkę inwestycyjną – ale nie w kopertach - na utrzymanie parafii.
10. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym jest między innymi interesujący artykuł profesora lekarza Mariana Zembali na temat przeżywania ciężkich chorób, wychodzenia z depresji i kryzysów.
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Banaś Kamila, Nowak Marian, Kras Maria, Kogut Alfreda, oraz w sobotę od godz. 8.00: Kogut Teresa, Kacała Beata, Aksamit Krystyna, Farat Adam, Farat Bożena.

Please publish modules in offcanvas position.