I Niedziela Wielkiego Postu - 1 marca

1. Rozpoczynamy dziś rekolekcje parafialne i wielkopostne przed uroczystością odpustową ku czci św. Kazimierz, które poprowadzi ks. Łukasz Niemiec wikariusz biskupi w Kazachstanie.
2. Nauki dla dorosłych będą codziennie o godz. 8.00 i 18.00. W Narożnikach o godz. 17.00. Prosimy i zachęcamy, aby wszyscy Parafianie uczestniczyli w naukach rekolekcyjnych także w dni powszednie.
3. Ponieważ nie ma już gimnazjum, w szkole jest mniej dzieci i młodzieży dlatego rekolekcje będą w kościele dla całej szkoły codziennie o godz. 9.45. Dzieci mają 3 dni wolnego w szkole, po to aby uczestniczyć w rekolekcjach w kościele. Bardzo serdecznie prosimy rodziców o dowiezienie dzieci do kościoła na godz. 9.45 i zabranie ich do domu ok. godz. 11.00. Prosimy dzieci i opiekunów o zachowanie bezpieczeństwa w czasie przyjścia i powrotu z rekolekcji oraz by starsze dzieci zaraz po zakończeniu Mszy św. udały się prosto do swoich domów.
4. We wtorek jest dzień spowiedzi św. rekolekcyjnej. Prosimy, by wszyscy parafianie wyspowiadali się w tym dniu przed odpustem parafialnym. Ponieważ od godz. 9.45 będą miały nabożeństwo pokutne i spowiedź dzieci i młodzież, starszych prosimy, by wyspowiadali się do godz. 9.30 lub po południu.
5. W środę, dla ułatwienia opiekunom chorych przywiezienia ich do kościoła Msza św. dla chorych będzie o godz. 16.00 (a nie jak było dotąd o 15.00). Prosimy przywieźć lżej chorych do kościoła. Od godz. 15.45 będzie dla nich spowiedź św.
6. Modlitwę różańcową w tym tygodniu poprowadzą o godz. 17.30:
• w poniedziałek róża pw. św. Józefa.
• we wtorek róża pw. św. Jadwigi.
• w środę róża pw. św. Faustyny.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w parafii odpust ku czci św. Kazimierza, patrona naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00, 11.00 i po Gorzkich Żalach o godz. 17.00. W Narożnikach o godz. 9.00.
8. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Modlitwa różańcowa o 16.30, o 17.00 Msza św.
9. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Władysławy Noga i Heleny Pikul.
10. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. Rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 16.20. Różaniec bez rozważań w intencji przebłagalnej poprowadzą mieszkańcy Żdżar południowych.
11. Dziękujemy wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie i pobożne przeżycie nawiedzenia obrazu oraz relikwii św. Jana Pawła II w naszej parafii, szczególnie członkom AK, osobom które prowadziły adorację i wykonały dekorację. Bóg zapłać.
12. Na pamiątkę nawiedzenia relikwii św. Jana Pawła II, w celu uproszenia u Pana Boga wstawiennictwa za nami za pośrednictwo św. Jana Pawła Wielkiego zostaje wprowadzona w naszym kościele wspólnotowa modlitwa do św. Jana Pawła II. W każdy piątek przed wieczorną Mszą św. będziemy spontanicznie odmawiać najpierw Litanię do św. Jana Pawła II, a następnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
13. Droga Krzyżowa w piątek będzie o godz. 17.00, w Narożnikach o 16.00.
14. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00.
15. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego w którym są teksty kazań pasyjnych napisanych przez ks. prymasa Stefana kard. Wyszyńskiego, który już za dwa miesiące zostanie ogłoszony błogosławionym. Są naprawdę przepiękne warto je przeczytać i do nich wracać.
16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Błocho Alicja, Sipior Lidia, Kruk Katarzyna, Jawor Agnieszka.

Please publish modules in offcanvas position.