Ogłoszenia na Wielki Piątek - 9 kwietnia

1. Dzisiaj tj. w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek nie będzie adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.
2. W Wielki Piątek kościół otwarty będzie cały dzień – zapraszamy do prywatnej adoracji Pana Jezusa. Przypominamy, że zgodnie z decyzją służb państwowych w kościele może przebywać tylko 5 osób.
3. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie liturgia Słowa Bożego, adoracja Krzyża św., Komunia św. i rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Nie będzie adoracji Pana Jezusa w grobie.
4. Przypominamy i prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych. Możemy spożyć jeden posiłek do syta, a dwa lekkie. Podobnie zgodnie z Polską tradycją uczyńmy w Wielką Sobotę.
5. Postarajmy się wszyscy w naszych domach, pobożnie, w duchu wzajemnej miłości, dobroci i życzliwości przeżyć najbliższe dni. Niech nasze domy staną się domowymi Kościołami, w których wszyscy domownicy umacniają swoją wiarę i miłość do Boga i do ludzi. Po błogosławieństwie włączmy się w śpiew hymnu „Sław języku tajemnicę”. Za jego pobożne odśpiewanie można dziś uzyskać odpust zupełny.