Ogłoszenia na Wielką Sobotę - 10 kwietnia

1. Dzisiaj tj. w Wielki Piątek i jutro w Wielka Sobotę nie będzie wspólnotowej adoracji Pana Jezusa w Grobie.
2. W Wielką Sobotę nie będzie poświęcenia pokarmów. Kościół otwarty będzie cały dzień – zapraszamy do prywatnej adoracji Pana Jezusa. Przypominamy, że zgodnie z decyzją służb państwowych w kościele może przebywać tylko 5 osób.
3. Nabożeństwo Wielkiej Soboty rozpoczną się o godz. 19.00. Nie będzie ani sobotę ani w Niedzielę rano procesji rezurekcyjnej. Nabożeństwo będzie transmitowane w Internecie.
4. Przypominamy, że adoracji Krzyża św. w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę można dokonać tylko przez uklęknięcie lub przez ukłon przed krzyżem. Nie wolno wizerunku Pan Jezusa całować!
5. Postarajmy się wszyscy w naszych domach, pobożnie, w duchu wzajemnej miłości, dobroci i życzliwości przeżyć najbliższe dni. Niech nasze domy staną się domowymi Kościołami, w których wszyscy domownicy umacniają swoją wiarę i miłość do Boga i do ludzi.
6. Za chwilę przed Jezusem Ukrzyżowanym w ramach Nowenny przed uroczystością Miłosierdzia Bożego rozpoczniemy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Za jej pobożne odmawianie w ciągu 9 dni można uzyskać odpust zupełny.