Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 7 czerwca

1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, oraz z procesjami o godz. 10.00 i 16.00, w Narożnikach o 12.00. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów w diecezji.
  2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 19.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o 10.00 i 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych codziennie: dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci w strojach I komunijnych, chórek, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotniczą Straż Pożarną, Róże Różańcowe oraz szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Dzieci i uczniowie VIII klas są proszeni, aby nosili feretrony mniejsze, a mężczyźni chorągwie.
  3. Na procesję I ołtarz przygotowują kapłani, II ołtarz przy figurze MB Wniebowziętej na kolumnie przygotują mieszkańcy Podlesia, III ołtarz przy krzyżu na zakrystii przygotują mieszkańcy Narożnik, IV ołtarz przy pomniku MB Katyńskiej przygotują mieszkańcy Zarzecza małego za cmentarzem. Przygotujmy brzózki, dywan, kwiaty. Za przygotowanie ołtarzy są odpowiedzialni radni parafialni.
  4. W środę modlitwę różańcową o 18.30 poprowadzi róża pw. św. Moniki.
  5. Obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z jednym z rodziców: klasa VIII a w poniedziałek o godz. 17.00, klasa VIII b o 17.30. Kandydaci mają obowiązek przynieść ze sobą wypełnione poprawnie karty do bierzmowania, które są zamieszczone na stronie Internetowej parafii. Kolejne spotkanie będzie we wtorek. Kandydaci mają sobie wybrać świadka bierzmowania, którym musi być osobą wierząca i systematycznie praktykująca wiarę – mogą nimi być np. rodzice lub rodzice chrzestni. Świadkowie z poza parafii muszą mieć zaświadczenie, że są osobami praktykującymi od proboszcza parafii w której aktualnie mieszkają.
  6. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są przepiękne homilie na Boże Ciało, jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci z niespodzianką – obrazkiem Całunu Turyńskiego.
  7. Powiatowe Centrum Pomocy w rodzinie w Dąbrowie Tarn. poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze. Więcej informacji na stronie internetowej PCPR
  8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu rodzicom dzieci I Komunijnych. Bóg zapłać. . O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Wąż Teresa, Wojtas Agnieszka, Bielat Bronisława, Pikul Krystyna, Pikul Małgorzata oraz w sobotę także od 8.00: Schab Zofia, Burzec Małgorzata, Golec Wanda, Bugaj Justyna.