XI Niedziela Zwykła - 14 czerwca

1. Przypominamy o obowiązku noszeniu maseczek w kościele w czasie Mszy św. i nabożeństw.
  2. W środę o godz. 18.00 młodzież klas VIII z naszej parafii przyjmie w nowym kościele w Dąbrowie Tarnowskiej sakrament bierzmowania. Kandydaci wraz ze świadkami o godz. 17.45 zgromadzą się w kościele. Ze względów bezpieczeństwa, Ks. Dziekan uprzejmie prosi, aby kandydatowi towarzyszył tylko jeden z rodziców.
  3. Aby godnie przyjąć sakrament bierzmowani kandydaci przystąpią do spowiedzi św. w poniedziałek od 18.00 do 19.00. Nie będzie dodatkowych spowiedzi we wtorek czy też we środę!
  4. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża pw. bł. Karoliny.
  5. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, będzie błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszach św. o godz. 7.00 i 19.00.
  6. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesjami o godz. 7.00 i 19.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencje od pokarmów mięsnych.
  7. W najbliższą niedzielę dzieci klas IV będą obchodzić 1 rocznicę I Komunii św. dzieci wraz z rodzicami zgromadzą się przed kościołem o godz. 9.50 na rozpoczęcie uroczystości. Prosimy aby przyszły w strojach I Komunijnych i ze świecami. Do spowiedzi niech przystąpią w ciągu tygodnia.
  8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są przepiękne homilie na Boże Ciało, jest także Mały Gość Niedzielny dla dzieci z niespodzianką – obrazkiem Całunu Turyńskiego. Jest także nowy numer Żyjmy Ewangelią w całości poświęcony św. Janowi Pawłowi II z ok. 100-lecia urodzin.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Pikul Lucyna, Moskal Bożena, Minorczyk Elżbieta, Bogucka Janina oraz w sobotę także od 8.00: Kmieć Bożena, Dworak Celina, oraz osoby które nie były wcześnie do sprzątania Wątroba Roman i Wojtas Agnieszka.
  10. Starosta Dąbrowski informuje o rozpoczęciu prac geodezyjnych związanych z przeprowadzeniem modernizacji ewidencji gruntów i budynków na terenie Radgoszczy. Prosi się właścicieli nieruchomości o umożliwienie wstępu na działkę geodetom wykonującym pomiary. Bardzo dziękujemy p. Staroście, za tą bardzo ważną inicjatywę, by wreszcie uporządkować geodezyjny bałagan.