XVII Niedziela Zwykła – 26 lipca

1. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża pw. św. Małgorzaty.
2. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda w piątek o godz. 19.00 na cmentarzu będzie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych.
3. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 17.20. Różaniec bez rozważań w intencji przebłagalnej poprowadzą mieszkańcy: ul. Słonecznej.
4. Bardzo prosimy, aby do kontenerów na cmentarzu nie wrzucać trawy, ziemi i chwastów – składamy je na wyznaczonym miejscu. Do kontenerów wrzucamy tylko śmieci szklane i plastikowe. Prosimy, by jak najwięcej śmierci zabierać do domowych śmietników, aby maksymalnie obniżyć koszty wywozu śmieci.
5. W czasie poszukiwań na strychu budynku gospodarczego ks. Proboszcz odnalazł 2 drewniane płaskorzeźby. Przedstawiają postacie Matki Bożej i św. Jana, które prawdopodobnie były kiedyś w kościele w zwieńczeniu transeptu. Rzeźby zostały zawiezione do konserwatora sztuki celem ich identyfikacji i być może konserwacji.
6. Zmarł jeden z najwierniejszych współpracowników św. Jana Pawła II i papieża Benedykta XVI - kard. Zenon Grocholewski, o cudach w sanktuarium MB w Kodniu warto o poczytać w Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią z bardzo ciekawymi kazaniami o Matce Bożej oraz Mały Gość Niedzielny dla dzieci.
7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy wokół kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Kmieć Wiesława, Pikul Danuta, Baran Joanna, Chudy Agnieszka.