XXI Niedziela Zwykła – 23 sierpnia

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

 

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać liturgiczne święto Przeniesienia Relikwii św. Kazimierza Patrona naszej parafii. Uroczysta suma z procesją będzie o godz. 10.00.
2. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci I Komunijne w strojach oraz Ochotniczą Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:
- figury Matki Bożej Fatimskiej - róża pw. św. Kingi
- figury św. Józefa - róża pw. św. Kazimierza
- 2 figurek Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci I komunijne.
3. Z okazji święta w naszej parafii prosimy, by wszyscy Parafianie się wyspowiadali. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00.
4. W sobotę o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Bardzo prosimy, by jak najwięcej śmieci z cmentarza zabierać do domowych śmietników, za które to śmieci i tak wszyscy płacimy - chcemy zaoszczędzić na płaceniu za wywóz śmieci z cmentarza. Nie wolno ziemi i kompostu wrzucać na barierki, za parkan lub do kontenerów – są na to wyznaczone miejsca.
5. W środę przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, która jest patronką Kapliczki w sośninie. Z tej okazji w środę różaniec przy kapliczce o godz. 1800 poprowadzi róża pw. św. Heleny, po czym zostanie odprawiona Msza św. Nie będzie procesji z kościoła do kapliczki.
6. W tym roku z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie organizujemy pielgrzymki autokarowej na Jasną Górę.
7. Fundamenty budynku gospodarczego przy plebanii z powodu braku odwodnienia i izolacji pękały, a elewacja odpadała. Z tego powodu odkopano fundamenty, wykonano izolację i drenaż, położono betonową opaskę wokół fundamentów zatynkowano ubytki w tynku, wymalowano elewację, drzwi i okna. Budynek został bardzo dobrze zabezpieczony przed niszczeniem. Wymalowano także metalowy parkan przy plebanii. Dziękujemy panu Mariuszowi Bąbie, który w darze dla parafii pokierował pracami oraz Parafianom, którzy wykonali roboty. Bóg zapłać.
8. Górną część elewacji kościoła od strony wschodniej i północnej słońce i deszcz tak wypaliły podkład i farbę, że jeszcze przed jesienią konieczne jest malowanie zniszczonych ścian kościoła. Konieczne jest także malowanie ogrodzenia przy kościele. Prace zostaną rozpoczęte w najbliższym czasie.
9. W przyszłą niedzielę prosimy o hojniejsze ofiary - bez kopert - na wykonane już i zaplanowane inwestycje w parafii.
10. W Dąbrowie Tarnowskiej oraz w Borkach miały miejsce patriotyczne uroczystości - o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu: Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Leżoń Agnieszka, Stopa Dorota, Dudek Zofia, Motyka Jolanta, Niemczura Alicja.

Please publish modules in offcanvas position.