Uroczystość Przeniesienia relikwii św. Kazimierza - 30.08.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dziś uroczystość ku czci Patrona naszej Parafii św. Kazimierza, pamiątkę przeniesienia Jego relikwii. Po każdej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa Litanią do św. Kazimierza. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego nie będzie ucałowania relikwii. Starajmy często modlić się do św. Kazimierza i naśladować go w życiu codziennym.
2. Od przyszłej niedzieli będzie odprawiana Msza św. o godz. 16.00.
3. Od tego tygodnia Msze św. w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 18.00. Z tej racji kancelaria parafialna będzie czynna w środę od godz. 17.00.
4. W poniedziałek o godz. 18.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla przedszkola, we wtorek o godz. 18.00 Msza św. dla szkoły podstawowej.
5. Msza Święta dla I Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Tarn. we wtorek o godz. 7.00 a o godz. 8.oo - Msza Święta dla Zespołu Szkół im. K.K. Baczyńskiego.
6. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Agnieszki.
7. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
- w środę od godz. 17.00 szkoła podstawowa klasy od IV do VI
- we czwartek od godz. 17.00 klasy VII i VIII
- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
8. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Julii Micek i Marii Kacała.
9. W czwartek obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00, różaniec o 17.30, o 18.00 Msza św.
10. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót. Rozważanie tajemnic różańcowej o godz. 17.20, po nim różaniec w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi za grzechy ludzkości poprowadzą mieszkańcy: Górek i Narożnik. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tym nabożeństwie wszystkich parafian.
11. Trwają prace przy malowaniu najbardziej zniszczonych przez słońce i wiatr ścian kościoła oraz malowanie ogrodzenia kościoła. Dziękujemy parafianom którzy w darze dla naszej parafii ofiarowali swoją pracę: Gondek Kazimierz, Wójcik Mirosław, Minoroczyk Mariusz, Burzec Ryszard 3 dni, Sipior Jan, Seternus Eugeniusz, Seternus Krzysztof, Bogdan Pikul, Dykas Jan, Siembab Antoni, Wąż Piotr 2 dni, Bielat Sławomir, Fijał Marian, Fijał Andrzej, Dykas Wiesław, Zygmunt Baran, Stanisław Pikul, Jerzy Kaczmarczyk, Jarosław Motyka, Stopa Mirosław oraz wolontariusz Artur z Jarosławia - 1 dzień. Bóg zapłać. Prace będą kontynuowane.
12. W Gościu Niedzielnym warto dziś przeczytać informacje o pieszej Tarnowskiej pielgrzymce na Jasną Górę oraz otrzymać zdjęcia kapliczki MB Częstochowskiej w Sośninie.
13. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół i wykosiły trawę. Bóg zapłać. Do sprzątania w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Burzec Magdalena, Węc Agnieszka, Gondek Nel, Kowalska Bożena.

Please publish modules in offcanvas position.