XXIV Niedziela Zwykła - 13 września

1. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie mogliśmy we wspólnocie parafialnej przeżyć Wielkiego Tygodnia, a zwłaszcza Triduum Paschalnego. Papież Franciszek zapowiedział w marcu, że święto Podwyższenia Krzyża 14 września będzie dniem adoracji Krzyża św. w całym Kościele. Niestety, epidemia nie odpuszcza dlatego adoracja będzie przeżywana w ograniczonym zakresie. W celu uproszenia u Jezusa Miłosiernego ratunku i ocalenia od zakażenia koronowirusem naszych Parafian zakupiłem krzyż z przemawiającym do serca wizerunkiem Pana Jezusa. Krzyż będzie na stałe umieszczony w przedsionku kościoła. Zakupione zostały piękne stacje Drogi Krzyżowej, które będę umieszczone w alejce prowadzącej do kapliczki pw. MB Częstochowskiej w Sośninie.
2. W poniedziałek będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji o 17.30 – będzie wystawienie Najśw. Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego i Adoracja Krzyża, po niej Msza św.
3. We wtorek przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Bolesnej.
4. Z racji tych dwóch uroczystości w piątek o godz. 17.00 będzie odprawiona Droga Krzyżowa przy kapliczce pw. MB Częstochowskiej w sośninie, na którą wszystkich zapraszamy, a po niej Msza św.
5. W środę modlitwę różańcową o 1730 poprowadzi róża pw. św. Anny.
6. W środę o 18.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.
7. Dziękujemy Janowi Sipiorowi za wykonanie w darze dla parafii krzyża do wizerunku Pan Jezusa oraz Janowi Kogutowi za wykonane stalowe uchwyty do zamocowania krzyża. Dziękujemy Piotrowi Pikulowi, Henrykowi Kacale i Grzegorzowi Schabowi za wykonanie obudowy na stacje drogi Krzyżowej. Bóg zapłać.
8. Dziękujemy firmie p. Sławomira Podoska za demontaż rusztowania i postawienie nowego rusztowania od strony zachodniej. Dziękujemy parafianom, którzy w darze dla parafii ofiarowali dzień pracy przy czyszczeniu i malowaniu elewacji od strony zachodniej: Seternus Eugeniusz, Juzba Piotr, Dykas Wiesław, Bielat Sławomir, Pikul Stanisław, Pyzik Adam, Pyzik Łukasz, Monika Kowalska. Bóg zapłać.
9. W tym tygodniu zamontowano odremontowaną i udoskonaloną wersję zegara na frontonie kościoła. Koszt 2350 zł. Ukończono malowanie ogrodzenia kościelnego. Dziękujemy parafianom którzy ofiarowali w darze dla parafii swoją pracę: Marnik Kazimierz, Marnik Dawid 2 dni pracy, Adam Doroż i Marnik Eryk jeden dzień. Bóg zapłać.
10. Jak powinien zachować się prawdziwy a nie farbowany katolik wobec LGBT+, jak pomagać chorym na schizofrenię o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią, w którym są piękne patriotyczne kazania. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Stypuła - Nowak Halina, Kaczocha Izabela, Kowalska Maria, Kowalska Monika.
12. OSP w Radgoszczy oraz Koło Gospodyń Wiejskich zapraszaja na piknik strażacki w niedziele 20 września po godz. 14.00 na plac przed remizą strażacką.