XXV Niedziela Zwykła - 20 września

1. W środę modlitwę różańcową o 1730 poprowadzi róża pw. św. Kingi.
2. Dziękujemy bardzo serdecznie, wszystkim którzy tak licznie i pobożnie wzięli udział w Drodze Krzyżowej przy kapliczce Matki Bożej w sośninie.
3. Zakończone zostały prace przy malowaniu najbardziej zniszczonych przez warunki atmosferyczne ścian elewacji kościoła. Dziękujemy parafianom, którzy w darze dla parafii ofiarowali dzień pracy przy malowaniu elewacji od strony zachodniej: Minorczyk Mariusz, Wójcik Mirosław, Siembab Antoni, Błachaniec Andrzej, Marnik Kazimierz. Bóg zapłać.
4. Dziękujemy firmie p. Sławomira Podoska za darmowe wypożyczenie i montaż rusztowania. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy malowaniu ścian i ogrodzenia kościoła. Bóg zapłać. W ich intencji w przyszłą niedzielę o godz. 8.30 będzie odprawiona Msza św.
5. Hojniejsze ofiary na prace remontowe w parafii, o które prosiliśmy w niedzielę 30 sierpnia wystarczyły zaledwie na zapłatę za remont budynku gospodarczego. Na malowanie kościoła nie ma funduszy.
6. Z tej przyczyny za zgodą radnych parafialnych prosimy, aby w najbliższą niedzielę wszystkie rodziny w parafii złożyły ofiary do podpisanych kopert na cele inwestycyjne prowadzone w parafii.
7. W tym roku zostało zaplanowane piaskowanie i ocynkowanie metalowego ogrodzenia na cmentarzu. Malowanie proszkowe jest jak najbardziej wskazane, ale jest też bardzo drogie. Nie było malowane od blisko 20 lat i wielu miejscach pojawiła się rdza. Bardzo prosimy strażaków, aby w najbliższym czasie dokładnie wymyli karcherem ogrodzenie na cmentarzu.
8. W Kalwarii Zebrzydowskiej odbył się pogrzeb kolejnego polskiego kardynała –zaufanego współpracownika św. Jana Pawła II, jak skutecznie leczyć ból pleców i stawy, o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym. W nowym numerze Żyjmy Ewangelią, są piękne patriotyczne kazania. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.
9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Wiatr Małgorzata, Opioła Maria, Kawa Anna, Gadawski Jacek.