XXVI Niedziela Zwykła - 27 września

1. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża pw. św. Faustyny.
2. W czwartek rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W ciągu tygodnia różaniec będzie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30. Modlitwę różańcową będzie można odmawiać codziennie jeśli będą chętni w kościele po Mszy św. o godz. 7.00.
3. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci do modlitwy na różańcu w kościele. Dzieci we czwartek otrzymają niespodziankę, by zmobilizować się do modlitwy na różańcu.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
- w środę od godz. 17.00 szkoła podstawowa klasy IV - VI
- we czwartek od godz. 17.00 klasy VII i VIII
- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
5. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00, o 18.00 Msza św. a po niej różaniec.
6. W I piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Agnieszki Pikul i Zofii Frąc.
7. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. Rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 17.45. Różaniec odmówimy wspólnie po Mszy św.
8. W przyszłą niedzielę przed kościołem składka do puszek na wsparcie prześladowanych chrześcijan w Ziemi Świętej.
9. W miesiącu sierpniu było aż 5 pogrzebów. Z tej racji, w pierwszej kolejności odprawialiśmy Msze św. od najbliższej rodziny. Z tego powodu wydłużył się okres oczekiwania na zamówione Msze św. i wynosi on w tej chwili blisko 3 miesiące.
10. We wtorek 22.09. o godzinie 5:38 samochód marki Volkswagen Passat combi, z krótką przyczepką wyładował śmieci z budowy przy kontenerach na cmentarzu parafialnym i szybko odjechał z miejsca pozostawiając gruz i inne śmieci. Doradzamy sprawcy tego występku, by w przyszłą niedzielę złożył do koperty na tacę ofiarę w wysokości 200 zł anonimowo opisując sprawę. W przeciwnym razie policja rozpocznie procedurę jego ukarania.
11. Na plebanii w Dzierżaninach w naszej diecezji można zakupić ziołowe lekarstwa na różne schorzenia o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Doroż Joanna, Doroż Elżbieta, Marszałek Marzena, Jaje Aurelia.