XXVII Niedziela Zwykła - 4 października

1. Nabożeństwa różańcowe w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30, a także po Mszy św. o godz. 7.00.
2. Jeśli będzie dobra pogoda zapraszamy dzisiaj na modlitwę różańcową do kapliczki pw. MB Częstochowskiej w sośninie o godz. 17.00.
3. W poniedziałek o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.
4. W czwartek po Mszy św. i nabożeństwie różańcowym odbędzie się w kościele egzamin do bierzmowania dla klasy VIII a, w piątek dla klasy VIII b. Prosimy, aby egzaminowani solidnie przygotowali się do egzaminu oraz z rodzicami uczestniczyli we Mszy św. i modlitwie różańcowej.
5. Dziękujemy za ofiary do kopert na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać.
6. Słyszymy bardzo smutne informacje, o tym, że w naszej Ojczyźnie niemal co tydzień dochodzi do profanacji obiektów narodowych i religijnych. Profanowane są pomniki zasłużonych dla Ojczyzny Polaków, ale co jest przerażające także kościoły, krzyże, figury, obrazy Matki Bożej i Pana Jezusa. W ubiegłym tygodniu w Częstochowie wandale odrąbali maczetami głowę figurze Matki Bożej i ciągnęli figurę po asfalcie 100 metrów aż figura cała się rozpadła. Zarejestrowano na monitorze sprawców, ale policja nie podjęła działań bo wartość figury nie była wielka. Poniżani i napadani są ludzie którzy bronią ludzkiego życia. By nie dochodziło do profanacji miejsc świętych i przemocy w całej Polsce zbierane są podpisy w sprawie zmiany ustawy o zgromadzeniach publicznych. W przedsionku kościoła rano i wieczorem będą zbierane podpisy by zmienić ustawy chroniące wandali. Potrzebny jest PESEL oraz podpis. Prosimy członków AK o przeprowadzenie tej akcji. Każdy kto jest prawdziwym Polakiem i Katolikiem, koniecznie powinien poprzeć tę inicjatywę.
7. Prezydent A. Duda był na audiencji u papieża Franciszka, o nowej aplikacji e-Senior dzięki której, poprzez Internet bez wychodzenie z domu osoby starsze mogą załatwiać różne urzędowe i bankowe sprawy - o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Cieśla Katarzyna, Skoczylas Anna, Jucha Krystyna, Augustynowicz Joanna.