XXVIII Niedziela Zwykła - 11 października

1. Zapraszamy do uczestniczenia w modlitwie różańcowej. W ciągu tygodnia różaniec jest po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30. Modlitwę różańcową odmawiamy także codziennie po Mszy św. o 7.00.
2. Jeśli będzie dobra pogoda zapraszamy dzisiaj na modlitwę różańcową do kapliczki pw. MB Wniebowziętej na Kaczówce o godz. 15.00. Różaniec będzie także w kościele o godz. 15.30.
3. Dziękujemy za kolejne ofiary do kopert na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
4. W przedsionku kościoła rano i wieczorem są zbierane podpisy pod petycją, aby prawo Polskie chroniło narodowe i katolickie świętości, a nie zezwalało na ich profanowanie. Potrzebny jest PESEL oraz podpis. Prosimy członków AK o przeprowadzenie tej akcji.
5. Dziękujemy strażakom OSP za wyczyszczenie ogrodzenia na cmentarzu. Bóg zapłać. Daszki na słupkach nie były czyszczone wodą ponieważ są tak przyniszczone, że mogłyby ulec zniszczeniu.
6. W sobotę prosimy o przeprowadzenie zbiórki płodów rolnych na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie. Z racji pandemii Seminarium, a zwłaszcza Dom Księży Emerytów są w poważnych problemach tym bardziej prosimy o życzliwe potraktowanie tej sprawy. Prosimy o złożenie darów w sobotę do godz. 9.00 na mostkach przed swoimi domami. Prosimy by radni parafialni zorganizowali transport darów do budynku gospodarczego przy plebanii.
7. Aż 120 nowych Polaków otrzymało w tym roku zaszczytny tytuł Sprawiedliwy wśród narodów świata o tym warto poczytać w Gościu Niedzielnym, w którym jest także piękny film o Matce Bożej na płycie CD.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Wróbel Aneta, Burzec Barbara, Jerzykowska Łucja, Siembab Alina, Sipior Magdalena.