XXIX Niedziela Zwykła - 18 października

1. W związku z obostrzeniami w całej Polsce związanymi z pandemią, w naszym kościele w nabożeństwach może brać udział 115 osób, w kaplicy w Narożnikach 45 osób. Przypominamy, że w kościele wszyscy uczestnicy nabożeństw mają bezwzględny obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach z założonymi maseczkami na usta i na nos.
2. W środę nasza Parafia będzie przeżywała 6 rocznicę nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego. Poprzez Adorację Najśw. Sakramentu i odnowienie zawierzenia Jezusowi Miłosiernemu, z wiarą i ufnością oddajmy siebie, nasze rodziny Jezusowi Miłosiernemu błagając o łaskę ustania pandemii.
Program uroczystości: Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Adoracja Jezusa Miłosiernego od godz. 8.00 do 18.00 prowadzą róże różańcowe. Prosimy o odmówienie najpierw Koronki do Miłosierdzia Bożego, o 10 minutową chwile ciszy na prywatną modlitwę, a następne o wspólne odmówienie modlitwy różańcowej. Na początku każdej godziny adoracji będzie można skorzystać przez kwadrans ze spowiedzi św., by Wszystkich Świętych i oktawę przeżyć w stanie łaski uświęcającej zyskując odpusty za zmarłych.
Program adoracja Jezusa Miłosiernego prowadzona przez róże.
od 8.00 - Róża pw. św. Franciszka
od 9.00 - Róża pw. św. Urszuli Ledóchowskiej
od 10.00 - Róża pw. św. Moniki
od 11.00 - Róża pw. bł. Karoliny
od 12.00 - Róża pw. św. św. Kazimierza
od 13.00 - Róża pw. św. Rity
od 14.00 - Róża pw. św. Matki Teresy z Kalkuty
o 15.00 - Godzina Miłosierdzia
od 15.15 - Róża pw. św. Heleny
od 16.00 - Róża pw. św. Małgorzaty
od 17.00 - Róża pw. św. Weroniki
O godz. 18.00 Msza św. i ponowienie Aktu Oddania Jezusowi Miłosiernemu.
Zapraszamy do pobożnego udziału w nabożeństwie i zachowanie ostrożności.
3. Modlitwa różańcowa w ciągu tygodnia po Mszy św. o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 15.30. Modlitwę różańcową odmawiamy także codziennie po Mszy św. porannej po godz. 7.00.
4. W przedsionku kościoła po Mszach św. są do odebrania kartki na wypominki. Imiona i nazwiska zmarłych prosimy czytelnie wpisywać koniecznie w I przypadku. Jeżeli ktoś życzy sobie by wypominki były czytane o godz. 6.45 lub 9.45, należy konicznie wyraźnie zapisać to na kartce. Gdy wypominki mają być czytane w Narożnikach, należy je także podpisać. Pamiętajmy, że modlitwa różańcowa i wypominanie zmarłych są wyrazem naszej miłości do zmarłych, którzy także po śmierci są naszymi bliźnimi. Kartki z wypominkami prosimy składać w zakrystii lub w kancelarii do skrzynki na listy.
5. W wielu parafiach przyjmuje się bardzo dobry zwyczaj kupowania samych wkładów do zniczy na groby, a nie całych zniczy, które są zazwyczaj bardzo dobrym stanie. Dzięki temu mniej wydawanych jest pieniędzy i o wiele mniej kosztów związanych z wywożeniem śmieci z cmentarza.
6. Dziękujemy pewnej rodzinie z ul. Orzeszkowej za 1000 zł na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
7. Bóg zapłać wszystkim którzy złożyli dary płodów rolnych na utrzymanie alumnów Seminarium Duchownego w Tarnowie, a radnym parafialnym za przeprowadzenie zbiórki. Bóg zapłać.
8. W jaki sposób polscy misjonarze dzięki naszym ofiarom ratują życie ludziom w krajach misyjnych, jak pomagać sobie w czasie migreny, o tym warto poczytać w Gościu Niedzielnym.
9. Od 19 października będą prowadzone w naszej parafii prace geodezyjne związane z aktualizacją ewidencji gruntów i budynków. Uprasza się mieszkańców by zezwolili na wejście na teren posesji i udzielili niezbędnych informacji.
10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Knapik Krystyna, Kruk Teresa, Błach Anna, Woźniczka Urszula.

Please publish modules in offcanvas position.