Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada

1. W związku z pandemią i zarządzeniem służ epidemiologicznych cmentarz parafialny do wtorku jest zamknięty – z tego powodu nie będzie dziś żadnego nabożeństwa na cmentarzu.
2. Przypominamy, że dziś dodatkowa Msza św. o godz. 13.00, będzie także Msza św. o 16.00.
3. Papież Franciszek zezwolił aby odpusty za zmarłych można było uzyskiwać nie tylko w dniach od 1 do 8 listopada, ale przez cały listopad. Aby uzyskać odpust należy wypełnić następujące warunki: wyspowiadać się, przyjąć Komunię św., pomodlić w intencjach Ojca św., wyzbyć się przywiązania nawet do grzechu lekkiego, nawiedzić cmentarz i tam pomodlić się za zmarłą osobę, za którą ofiarowany jest odpust. Ponieważ na placu kościelnym był dawniej cmentarz, dlatego dziś i jutro można pomodlić się przy pomniku MB Katyńskiej, aby wypełnić warunek nawiedzenia cmentarza, w pozostałe dni uczynimy to na cmentarzu.
4. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o 16.00. Przychodźmy na Msze św. zwłaszcza wieczorem przez cały oktawę, aby śpiewać nieszpory za zmarłych i naszym zmarłym ofiarować dar modlitwy.
5. Wypominki jednorazowe i listopadowe będą czytane w dni powszednie od 2 do 8 listopada o godz. 16.30, dziś i w przyszłą niedzielę o 15.30.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:
- w środę od godz. 16.00 szkoła podstawowa klasy IV - VI
- we czwartek od godz. 16.00 klasy VII i VIII
- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.
7. W I piątek z powodu pandemii nie udamy się do chorych z posługą sakramentalną.
8. W I sobotę zapraszamy na kolejne nabożeństwo 5 pierwszych sobót miesiąca. Rozważanie tajemnicy różańcowej o godz. 16.15. Różaniec odmówimy wspólnie w połączeniu z wypominkami.
9. Dziękujemy Tadeuszowie Kacale za ufundowanie dębowego krzyża na nową część cmentarza, Adamowi Kacale za renowację krzyża ze starej części cmentarza oraz parafianom, którzy pomagali w zamontowaniu krzyży. Bóg zapłać. Gdy będzie odpowiednia pogoda krzyże zostaną poświęcone jeden po Mszy św. w środę wieczorem, drugi w I piątek także po mszy św. wieczornej, po czym odmówimy przy nich Koronkę za Zmarłych.
10. Dziękujemy pewnej rodzinie z ul. Spokojnej za ofiarę na kościół i kapliczkę w sośninie oraz rodzinie z ul. Kopernika za ofiarę na kościół. Bóg zapłać.
11. W jaki sposób można uzyskać za zmarłych w listopadzie? Jak podratować ziołami chore stawy? Ponieważ nie możemy się modlić na różańcu na graniach państwa i naszej parafii to jak włączyć się w akcję „Różaniec do granic nieba?” Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła i wykoszenie trawy w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Garcarz Małgorzata, Nowak Ryszard, Knapik Krystyna, Zdarowska Katarzyna, Lipińska Lucyna, Kowalski Jacek.