XXXII Niedziela Zwykła - 8 listopada

1. Z powodu pandemii w nabożeństwach w naszym kościele, może brać udział jednorazowo 35 osób, w kaplicy w Narożnikach 15 osób. Przypominamy, że osobom przebywającym na kwarantannie nie wolno opuszczać domów. Prosimy by chorym i przebywającym na kwarantannie przede wszystkim najbliższa rodzina zapewniła środki do życia.
2. Uczestnicy nabożeństw w kościele mają obowiązek uczestniczenia w nabożeństwach z założonymi maseczkami na usta i na nos. Prosimy zachować dystans między sobą 1, 5 – 2 metry.
3. W środę będziemy obchodzić 102 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zapraszamy wszystkich Parafian na transmisję z uroczystej Mszy św. o godz. 17.00 o pokój w naszej Ojczyźnie i ustanie pandemii. Po Mszy św. przed pomnikiem Matki Bożej Katyńskiej pomodlimy się za wszystkich Polaków, a szczególnie mieszkańców Radgoszczy, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę Polskę.
4. Bardzo prosimy, by z okazji Święta Niepodległości wszystkie domy w naszej parafii zostały ozdobione Polskim Flagami Narodowymi.
5. Trwają prace przy remoncie ogrodzenia cmentarza. W tym tygodniu zdemontowano wszystkie metalowe przęsła, bramy i przewieziono do czyszczenia i malowania w Dębicy. Zakupiono 101 betonowych daszków na słupkach i zamontowano. Dziękujemy parafianom: Józefowi, Pawłowi, Marcinowie Sipiorom za dar dla parafii - dwa dni pracy przy montowaniu daszków. Bóg zapłać.
6. Za wywóz śmieci z cmentarza parafialnego Parafia otrzymała fakturę do zapłacenia na kwotę 5450 zł.

7. Zmarł bp Józef Zawitkowski, który głosił przepiękne kazania, siostra Elżbieta Czacka od dziecka niewiadoma zostanie ogłoszona błogosławioną, o 102 rocznicy odzyskaniu niepodległości przez Polskę, warto poczytać w Gościu Niedzielnym.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian z Zadębia: Bogacz Joanna, Bogacz Renata, Szeliga Władysława, Leszczyńska Jarosława.
9. W Tarnowie w najbliższym czasie rozpocznie się budowa szpitala tymczasowego. W związku z tą inicjatywą zwrócono się do Biskupa Tarnowskiego z prośbą o pomoc w dotarciu z informacją o tej budowie do jak najszerszego grona osób diecezji.
Zachęcamy do angażowania się w pracę w szpitalu tymczasowym w Tarnowie lekarzy, lekarzy emerytów, lekarzy z prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników medycznych, opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenia sanitarne i wynagrodzenie zgodne z rozporządzeniami Ministerstwa Zdrowia. Osoby zainteresowane kontaktują sie ze szpitalem św. Łukasza. Zwracamy się także z apelem do ozdrowieńców, czyli osób, które przeszły już COVID i mogą oddać osocze. Prosimy zgłaszać się do Centrum Krwiodawstwa w szpitalu Szczeklika w Tarnowie.