Chrystusa Króla Wszechświata - 22 listopada

1. Dzisiaj na zakończenie każdej Mszy św. przed Najśw. Sakramentem odmówimy Litanię do Najśw. Sercu Pana Jezusa oraz Akt Oddania Najśw. Serca Pana Jezusa. Po przyjęciu Komunii św. i odmówieniu tych modlitw można uzyskać odpust zupełny.
2. W środę różaniec o 1630 poprowadzą uczestniczy wieczornej Mszy św.
3. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent.
4. Biskup Diecezjalny zaprasza młodzież do udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Młodzieży „Synaj”, które ze względu na pandemię odbędzie się w przestrzeni on-line: 27 listopada w ramach spotkania formacyjnego młodzieżowych grup parafialnych oraz 28 listopada od godz. 19.30 poprzez transmisję wydarzenia z Tarnowskiej katedry.
5. Dziękujemy parafianom Henrykowi Kacale i Grzegorzowi Schabowi za konserwację rynien na budynkach gospodarczych, a Kamilowi Wariasowi za wymianę oświetlenia przy kościele. Wymieniono 8 spalonych żarówek, a w ich miejsce założone oszczędne ledowe. Bóg zapłać.
6. W celu obniżenia kosztów wywozu śmieci z cmentarza, na skrzyżowaniu alejek pod dębem podstawiona będzie przyczepa. Bardzo prosimy, by na przyczepę wrzucać chryzantemy, ale bez doniczek oraz szklanych i plastikowych zniczy.
7. Katolicy we Francji protestują przeciwko zakazowi uczestniczenia we Mszach św., abp Hoser podpowiada jak przetrwać trudny okres pandemii by nie utracić wiary w Boga, przy łóżku chorego nie słychać braw – świadectwo kapłana który opiekuje się chorymi na COVID warto o tych ważnych sprawach poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Stopa Teresa, Dobrowolska Katarzyna, Marć Klaudia, Magiera Alicja.