Święto Miłosierdzia Bożego - 11 kwietnia 2010 r.

 1. Cała Polska pogrążona jest w żałobie. Naszą Ojczyznę boleśnie dotknęła wczorajsza Narodowa Tragedia. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy dziś odmawiać Koronkę do Bożego miłosierdzia, prosząc o wieczne szczęście dla Zmarłych, dla pogrążonych w żałobie o ukojenie ich bólu, a także o szczególniejszą opiekę Jezusa Miłosiernego nad naszą Ojczyzną.
 2. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża pani Marii Nowak.
 3. Przed Wielkim Tygodniem odbyły się w naszym kościele trzydniowe ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej. W wyniku kontroli otrzymaliśmy nakaz wykonania badań kontrolnych instalacji elektrycznej, przewodów kominowych, instalacji gazowej oraz gaśnic. Badania są ważne tylko przez rok i kosztowały nas 1400 zł.
 4. Zapowiadaliśmy w lutym, że ofiary zbierane na Gorzkich Żalach będą przeznaczone na kwiaty do Grobu Pańskiego i na remont ołtarza Matki Bożej. Zostały przeznaczone na kwiaty, na zapłatę wyżej wymienionych badań oraz na pokrycie rachunków za prąd i ogrzewanie kościoła. Za ogrzewanie prądem kaplicy w Narożnikach, bo przepalił się piec węglowy, tylko w lutym trzeba było zapłacić blisko 700 zł.
 5. Mimo złożenia 2 wniosków o dotację na renowacje polichromii w Prezbiterium i w nawie Pana Jezusa i Matki Bożej, w tym roku nie otrzymaliśmy żadnej dotacji. Nie otrzymaliśmy też dotacji na remont bocznego ołtarza.
 6. Dziękujemy mieszkańcom Podlesia za prace przy remoncie ogrodzenia. Bóg zapłać. Koszt elementów betonowych to kwota 4300 zł.
 7. Wszystkie wykonane w tym roku inwestycje w parafii tj. ocieplenie stropu kaplicy i prałatówki, oraz remont ogrodzenia kosztowały w sumie ponad 20 000 zł. Wykonanie tablic w przedsionku kościoła pokryto z ofiar za sprzątanie kościoła. Ze względu na wydatki poniesione w rodzinach na ogrzewanie w czasie długiej i srogiej zimy składkę do kopert wyznaczy Rada Parafialna w późniejszym terminie.
 8. Do posiania trawy wokół kościoła i dokończenia prac przy ogrodzeniu w poniedziałek na 8.00 prosimy panów z Porąb: Kawa Jan, Kawa Sławomir, Błocho Wiesław, Błocho Krzysztof, Kułaga Mirosław, Sołtys Andrzej, Ryba Elżbieta, Babiarz Stanisław, Wąż Ryszard, Seternus Władysław, Działo Bogdan, Tyński Józef, Król Kazimierz, Wójcik Mariusz, Mikus Aneta. Gdyby padał silny deszcz praca będzie we wtorek.
 9. Wielu parafian prosiło o przekazanie informacji, by parkujący w niedzielę przy kościele, zachowując ostrożność podjeżdżali bliżej krawężników i ciaśniej parkowało. Zdarza się często, że w miejscu gdzie powinno stać 6 samochodów parkuje tylko 3.
 10. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego, z darmowym dodatkiem o Katyniu, Małego Gościa z niespodzianką oraz czasopisma Do Domu Ojca.
 11. Dziękujemy za posprzątania kościoła w sobotę.

Please publish modules in offcanvas position.