Niedziela Palmowa - 28 marca 2010.

 1. Prosimy, by wszyscy Parafianie brali gorliwy udział w nabożeństwach od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcenie palm i procesja. Po Mszy św. odbędzie się Gminny Konkurs Palm.
 3. Gorzkie Żale o godz. 16.00, a po nich Msza św. Na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy o posprzątanie i udekorowanie na Wielki Tydzień Krzyży przydrożnych.
 4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie, jako jałmużna postna.
 5. W Wielki Poniedziałek udamy się z posługą sakramentalną do chorych - prosimy dzisiaj zgłosić wszystkich nowych chorych, którzy nie mogą w święta być w kościele.
 6. Byśmy mogli pobożnie przeżyć Triduum Paschalne Wielki Tydzień, w poniedziałek tj. jutro od godz. 15.00 do 18.00 będzie spowiedź św. Od 16.30 do 17.00 będzie przerwa, o 18.00 Msza św. Ponieważ wielu naszych parafian zamiast spowiadać się u siebie w parafii wyjeżdża do spowiedzi do Dąbrowy, dlatego wyznaczono nam dodatkowe pół dnia spowiedzi w Dąbrowie.
 7. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie Droga Krzyżowa ulicą Witosa, prowadzona przez nauczycieli.
 8. Tylko do godz. 17.00 w poniedziałek możemy składać produkty spożywcze i środki czystości w sklepach na rzecz Caritas. Przed kościołem Dzieci ze szkolnego Caritasu rozprowadzają paschaliki.
 9. Spotkanie Pań z Caritasu w poniedziałek o 17.00 w domku katechetycznym przy plebanii. Wszystkich, którzy otrzymują dary z Caritasu prosimy, by zgłosili się po dary w poniedziałek po Drodze Krzyżowej do domu przy plebanii.
 10. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża pani Teresy Kubek.
 1. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 20.00 do 21.00 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, a od 21.00 do 22.00 róża pani Teresy Gondek.
 2. W Wielki Czwartek zostanie poświęcona nowa tablica w przedsionku kościoła na której zostały umieszczone 2 epitafia byłych proboszczów radgoskich: jedno epitafium z prezbiterium kościoła zostało odnowione, drugie wykonano nowe.

13.  W Wielki Piątek adoracja w Ciemnicy od godz. 9.00 poprzez adorację młodzieży gimnazjalnej, o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały pieniążki w Wielkim Poście. Od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię wieczorem. Od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża Marii Kułaga.

14.  Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie Liturgia Słowa Bożego, Adoracja Krzyża św., Komunia Św. i Gorzkie Żale. Od godz. 21.00. Adorację Pana Jezus w grobie od godz. 21.00 do 22.00 - poprowadzi Caritas, od 22.00 - do 23.00 Akcja Katolicka, od 23.00 będzie adoracja prywatna.

15.  Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby prześladowanych katolików żyjących w Ziemi Świętej. Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego, oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych, a w Wielką Sobotę postu od pokarmów mięsnych.

16.  W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem o godz. 8.00 i co godzinę do godz. 12.00 - poświęcenie pokarmów. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy Straż Pożarną o wartę przy Grobie i przygotowanie asysty. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem posadzki.

17.  W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej.

18.  W piątek i w sobotę wykonywaliśmy ocieplenie na stropie w kaplicy w Narożnikach oraz na prałatówce. Koszt styropianu to kwota 10 300 zł, cena betonu z podajnikiem 5900 zł. Wszystkim, którzy pracowali przy parafii, a zwłaszcza Krzysztofowi Baranowi, Krzysztofowi Giży, Piotrowi Surgotowi i synom składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać.

19.  Do pracy przy parafii prosimy, panów z Podlesia:

 • w poniedziałek: Jagódka Adam, Sołtys Leszek, Mendys Stanisław, Jarosz Zdzisław, Kubek Jan, Jopek Ludwik
 • we wtorek: Sołtys Marian, Piłat Władysław, Podosek Piotr, Krawiec Zdzisław, Sołtys Roman, Kuśnierz Zbigniew.

20.  Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego, oraz czasopismo Do Domu Ojca.

21.  Do posprzątania kościoła w Wielki Piątek o 7.00 rano prosimy Panie: Wąż Janina, Chwałek Grażyna, Zielińska Renata, Pikul Alicja, Stal Elżbieta, Stal Małgorzata. W Wielką Sobotę do sprzątania po południu prosimy panie: Chudy Lucyna, Chudy Danuta, Dziedzic Stanisława, Micek Dorota, Śliwa Janina, Tułacz Maria.

Please publish modules in offcanvas position.